fbpx
Tagasi

Uus kooliaasta on ukse ees. Läheme algavale õppeaastale vastu põhimõttel, et hoiame kooli avatuna ka kõrge viirusetaseme leviku korral. Järgime Haridus- ja Teadusministeeriumi juhiseid ning Vabariigi Valitsuse korraldusi ning jagame infot koolielu edasise korralduse kohta esimesel võimalusel. Haridus- ja Teadusministeerium on oma juhised koolidele edastanud, tutvu nendega SIIN. Ka kõik muud olulised ning hetkel kehtivad haridusvaldkonda puudutavad soovitused leiad mugavalt HTM-i lehelt
Loe lähemalt, miks on kooli avatuna hoidmine tähtis ning kuidas Sina saad sellele kaasa aidata.

Miks kontaktõpe on oluline?
Vabariigi Valitsus, Teadusnõukoda, Terviseamet ning rahvusvahelised teadusuuringud on täna ühte meelt – koolide sulgemise negatiivne mõju õppijate vaimsele tervisele ja õpitulemustele kaalub üles viiruse leviku takistamise kasu. Praktiliste oskuste õppe oluliseks osaks on meistri käe all harjutamine ning seda on distantsõppe tingimustes eriti keeruline tagada. Seetõttu on oluline hoida koolid toimimas ja avatuna ka siis, kui viiruse levik ühiskonnas on kõrge. Saame seda teha vaid juhul, kui iga õppija ja kooli töötaja võtab endale vastutuse panustada meie kõigi turvalisusesse.

Kuidas hoida kooli avatuna?
Kutsekoolid toovad õppijaid kokku mitmetest piirkondadest üle Eesti ning see on soodne pinnas viiruste levikule. Targalt tegutsedes on siiski võimalik muuta koolikeskkond turvaliseks. Sel korral on meil rohkem teadmisi ja võimalusi hoidmaks koole avatuna.

Võimalikult suur vaktsineeritute osakaal. Mida suurem osa kooliperest on vaktsineeritud, seda turvalisemalt saame end koolis tunda. Täna on 79% Tartu Kutsehariduskeskuse töötajaskonnast vaktsineeritud. Vaktsineeritud ei pea minema haigega kokkupuutel lähikontaktsena eneseisolatsiooni.

Regulaarne testimine. Vaktsineerimata töötajad peavad end kord nädalas kiirtestima. Testid tagab riik. Vaktsineerimata lähikontaktseid korduv-testitakse koolis, et võimalikult ruttu tabada viirusekandjad. Testima suunatakse ka kõik haigussümptomitega isikud. Testimise täpsema korralduse määravad Haridus- ja Teadusministeerium koos Terviseametiga.

Tervena koolis, haigena kodus. Vaktsineeritud, läbipõdenud või mitte – haigussümptomite korral tuleb jääda koju.

Turvaline koolikorraldus. Mida järjekindlamalt kasutame koolis viiruse levikut takistavaid meetmeid, seda kindlamalt hoiame haiguse eemal. Sellisteks ennetusmeetmeteks on näiteks:

-õppijate hajutamine ja distantsi hoidmine
-õuesõpe ja/või õppimine gruppides
-korralik kätepesu
-toimiv ventilatsioon ja/või ruumide tuulutamine

Mida Sina teha saad, et hoida kool avatuna?
Selleks, et sügisele turvaliselt vastu minna ning kaitsta parimal viisil iseend ja oma lähedasi, saab igaüks juba täna midagi ära teha. Parim viis selleks on vaktsineerida COVID-19 vastu. Vaktsineerimine vähendab oluliselt nakatumisriski ja kaitseb raskelt haigestumise eest. Vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi. Loe vaktsineerimise kohta lähemalt ning tutvu vaktsineerimisvõimalustega üle Eesti SIIN. Tartu vaktsineerimiskeskuse info ja vaktsineerimisbussi väljasõidugraafikut leiad SIIT. Vaktsineerima oodatakse kõiki üle 12- aastaseid elanikke ning eelnev registreerimine ei ole vajalik.

NB! Alates 30. augustist saab end vaktsineerida ka Tartu Kutsehariduskeskuses kooliarsti juures. Lepi aeg kokku kas telefoni teel või koha peale tulles. Alla 18a õppijatel vajalik lapsevanema või eeskostja nõusolek.

Kooliarstide kontaktid:

  • Põllu õppehoones (kabinet C-101), etteregistreerimine tel 736 1993
  • Kopli õppejoones (kabinet C164), etteregistreerimine tel 736 1827 või mobiil 5873 4413

Arstikabinettide lahtiolekuajad leiad SIIT.

Vaata ka vaktsineerimisega seotud Korduma Kippuvaid Küsimusi või küsi julgelt nõu infotelefonil 1247.

Aitäh neile, kes on teadust usaldanud ning end juba vaktsineerinud. Julgustame ka ülejäänud koolipere sama tegema.

Hoiame koos koolid avatud!

 

 

 

 

 

 

Kopli 1 Põllu 11