Ärikool
Väikeettevõtja
Tartu on StartUpide sünnipaik. Et sellel hoogu juurde anda, kutsume sind õppima väikeettevõtjaks!
Õppekava peamine sihtrühm on Tartumaa ja naabermaakondade elanikud, kes on huvitatud ettevõtlusega alustamisest või jätkamisest. Ettevõtlus on maapiirkondades eluliselt olulise tähtsusega, sest võimaldab latusallikat ettevõtjale endale ja ta perele ning pakkuda töövõimalusi väikestes kogukondades.
Tartu Rakenduslikus Kolledžis (VOCO) on palju erinevaid erialasid, kelle lõpetajatest teatud osa soovib alustada ettevõtlusega, samuti osaleb juba õppes ettevõtjaid, kellele on olulised ettevõtluse arendamise ning sihtturgude laiendamisega seotud teadmised ja oskused. Väikeettevõtja õppekava annab selleks vajalikud teadmised ja oskused.
Sellel erialal õpid strateegiliselt planeerima ja tead arvestada nii seadusandluse, maksusüsteemide kui personaliga. Koolis õpid tundma ettevõtlusega seotud riske ning nägema uusi võimalusi. Sa mõistad ekspordi võimalusi ning tead, kuidas edukalt turustada oma tooteid ja teenused nii koduses Eestis kui välismaal.
Õppe raames valmib äriplaan, ettevõtte tegevusplaan, kaardistad äririske ja ning hakkad nägema uusi võimalusi ettevõtte edasiseks arendamiseks.
KELLELE?
Väikettevõtja eriala sobib õpilasele, kes naudib ettevõtlusega seotud väljakutseid ja soovib luua oma äri. See sobib inimesele, kellel on ettevõtlik vaim ja kes naudib mitmekesist tööd, sealhulgas juhtimist, turundust, müüki ja operatsioonide korraldamist. Samuti on oluline omada head riski juhtimisoskust ja võimet kohaneda muutuvate oludega..
KUIDAS TOIMUB ÕPE?
Õpe võib toimuda statsionaarse (koolipõhine ja töökohapõhine) ja mittestatsionaarse õppe vormis. Kestvus 1 aasta ja 6 kuud.
Eriala kirjeldavad märksõnad: Väikeettevõtja, OÜ, FIE.
- Motivatsioonikiri, kus kirjeldad oma varasemat õpi- ja/või töökogemus või kokkupuuteid ettevõtlusega.
- Vestlus, mille raames toimub ka ettevõtja isiksuse testi tegemine.
- Osa vestlusest on inglise keeles vestlus (enese tutvustus)
Tartu Rakendusliku Kolledži lõpetanud väikeettevõtja:
- tuleb toime äritegevuse kavandamise, käivitamise, korraldamise ja arendamisega, lähtudes ärieetikast, jätkusuutliku arengu
põhimõtetest ning õigusaktidest; - rakendab tulemuslikult juhtimis- ja suhtlemisoskusi eesti ja inglise keeles, meeskonnatööd ning info- ja
kommunikatsioonitehnoloogiaid väikeettevõtte tegevuse korraldamisel; - on võimeline vastutama väikeettevõttes mitmekülgsete tööülesannete eest, kavandades asjakohaseid muudatusi ja korraldades
nende rakendamist, sh ettearvamatutes olukordades; - on väikeettevõtte töö korraldamisel ennast juhtiv ja tulemustele orienteeritud, lähtudes koostööst ja väärtustest, on ettevõtlik, osaleb aktiivselt meeskonnatöös.
Praktikakohaks sobivad erinevad väikeettevõtted, kus sul on võimalik saada tööülesandeid ja juhendamist ettevõtte juhtimisest ja strateegilisest planeerimisest.
Sa tead kuidas ettevõtlusega alustada või juba valmis ettevõtet arendada.
Edasiõppimiseks sobivad kõrgkoolid, kus õpetatakse ärindusega seotud erialasid. Samuti asudes õppima mõnele muule erialale, mõistad sa selles toimivaid äriprotsesse ja äriloogikat ja see annab sinu tulevastele õpingutele lisandväärtust.
Küsi lisainfot
Eriala ja õppekavaga seotud küsimuste korral pöördu:
Signe Vedler
IT Akadeemia juht
Küsi lisainfot
Sisseastumise ja kutsevalikuga seotud küsimuste korral pöördu:
Helen Johanson
Tugikeskuse juht