fbpx
Tagasi

18. jaanuaril anti pidulikul tseremoonial üle kaks õpilasstipendiumit Tartu Rakendusliku Kolledži mehhatroonika õppuritele Joonas Laadungile ja Matis Paatile. Üle anti ka õpetajastipendium, mille pälvis tehnikaosakonna kutseõpetaja Rando Koks.

Stipendiumi pälvinud õpilased õpivad mehhatroonika erialal 2. aastat ning mõlemal on ka kokkupuude A. Le Coqiga.

Joonas Laadung rääkis, kuidas neil on senimaani olnud kaks praktikaperioodi, millest üks leidis aset 2022. Aasta juunikuus. Kolm nädalat kestnud praktika toimus Viljandi ettevõttes Cleveron Mobility. Teisel korral oli Laadung praktikal A. Le Coqis viis kuud.

Küsimusele, mida ta soovitaks tulevastele mehhatroonikutele, kes mõtlevad õppima tulemisele, soovitas ta endas mitte kahelda ning astuda julgelt tulevikusuunas. 1000-euro suurust stipendiumit kasutab Laadung elektroonika- ja keevitusalaste töövahendite hankimiseks, et kooliväliselt oma erialateadmisi täiendada.

Matis Paat on praegu A. Le Coqis praktikal ning oli rõõmus ja üllatunud, kui sai teada stipendiumi võidust. “Ei osanud oodata, et ma üheks valituks osutun,” jagas Paat mõtteid.

Neile, kes kaaluvad mehhatroonika erialal õppima asumist, soovitab Paat härjal sarvist haarata ja kandideerida. “Sellel eriala saab väga mitmekülgse hariduse, mis võimaldab hiljem töötada erinevatel ametikohtadel. Kui juba mehhatroonikat õppima asuda, siis soovitan seda teha Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Tartus on head õpetajad ja kaasaegsed seadmed praktiliste tundide läbiviimiseks. Tartus on ka mitmekülgsed võimalused koolivälise praktika läbimiseks,” kirjeldas Paat Tartus õppimise eeliseid.

Küsimusele, mida ta mõtleb teha stipendiumiga, vastas ta, et pole kindlalt midagi veel otsustanud, kuid mõtteid suunduvad sülearvuti ostu või 3D printeri suunas.

Õpetajastipendiumi pälvis tehnikaosakonna kutseõpetaja Rando Koks

Õpetajastipendiumi võitnud Rando Koks on Tartu Rakenduslikus Kolledžis töötanud pea kaheksa aastat. “Põhiliselt õpetan poisse ja tüdrukuid elektrikuks, seega arvutama, mõõtma, juhtmeid kokku ja lahti ühendama ning ellu jääma. Samuti mehhatroonikutele mõningaid elektrikute nippe,” kirjeldas Koks enda tegemisi VOCOs.

Pärast õpetajastipendiumi väljakuulutust, tundis Koks kergendust, sest ei pidanud enam närvitsema, kas tema või teine kandidaat ning ka rõõmu, sest õpilasstipendiumi pälvinud noormehed on olnud tema õpilased.

Õpetajastipendium on 3000 eurot, millest 1000 on mõeldud sihtotstarbelisteks kasutamiseks näiteks joogitööstust puudutava messi külastuseks. “Tseremooniajärgsel koosviibimisel sai arutatud A. Le Coqi rahvaga ja üheks valiku variandiks jäi toiduainetööstuse mess Nürnbergis, kuhu tuleb kokku palju tehnikaarendajaid, kohtab nii robotite tegijaid kui roboteidki. Loodan, et saab isegi mõne robotiga edukalt suhelda,” jagas Koks mõtteid messikülastuse osas.

Kopli 1 Põllu 11