fbpx
Tagasi

Praktika

Kutseõppe oluliseks osaks on praktika, mis võimaldab esmaseid kutsealaseid teadmisi ja oskusi praktilises töös rakendada. Sõltuvalt õppevormist moodustab praktika kutseõppe mahust kas 25% (koolipõhises õppes) või 75% (töökohapõhises õppes). Praktika korraldust reguleerib Praktilise töö ja praktika läbiviimise tingimused ning kord Tartu Rakenduslikus Kolledžis, mille leiad SIIT.  Kui Teil on soov saada meie praktikaettevõtteks, siis tutvuge kooli praktikakorraga  ja võtke ühendust vastava osakonna juhatajaga.

Ettevõtetele on praktikantide vastuvõtmine ja juhendamine heaks võimaluseks  kasvatada oma ettevõtte vajadustele vastavaid uusi noori töötajaid. Tartu Rakenduslikul Kolledžil on üle 1100 partnerist praktikaettevõtte. Paljudega neist on sõlmitud ka koostöölepped ning mitmed ettevõtted annavad välja ka stipendiume  andekatele noortele.

Töökohapõhine õpe

Töökohapõhine õpe on kutseõppe vorm, mille puhul vähemalt  kaks kolmandikku õppest toimub ettevõttes.  Seega saab ettevõte koostöös kutsehariduskeskusega koolitada uusi või olemasolevaid töötajaid, kellel puudub kutsekvalifikatsioon.

Kui Teil on soov töökohapõhist õpet oma ettevõttes rakendada, siis tutvuge infoga ja võtke ühendust töökohapõhise õppe koordinaatoriga.

Koolitused

Tartu Rakendusliku Kolledži koolitus- ja nõustamiskeskusel on pikaajaline kogemus tööalaste koolituste korraldamisel. Oleme usaldusväärseks koolituspartneriks ettevõtetele üle Eesti.

  • koostame Teie vajadustele vastava õppekava ja kaasame sobivad koolitajad;
  • korraldame üritusi koos töötajatele mõeldud koolitusega.

Koolitused viiakse läbi Tartu Rakendusliku Kolledži õppehoonetes või Teile sobivas kohas.

Ülevaate avatud kursustest ja toimumisaegadest leiad SIIT

Juuksuri praktika

Ettevõtted, kes soovivad vastu võtta juuksuri eriala praktikante, palume ühendust võtta osakonnajuhatajaga: Liivi Lõhmussaar, Kopli 1A – 225, tel 7 361 871, liivi.lohmussaar@voco.ee.

Praktikabaasiks kandideerimise nõuded (PDF)

Juuksuriõpilase oskuste pass (PDF)

Praktikajuhendi  ettevõtjale leiad  SIIT

Kopli 1 Põllu 11