fbpx

Meie Meister 2021

hooldusjuht JANEK SIIMON
Kui tundub, et enam kuidagi ei saa, siis õnneks on meil majas vähemalt üks hing, kes leiab alati võimaluse, kuidas ikkagi saaks. Ta on mõistev ja sõbralik, aga ka kohusetundlik ja piisavalt kainelt mõtlev, et emotsioonid otsuseid segama ei hakkaks. Oma viisaka ja asjatundliku suhtlusega on ta töökaaslastele suureks eeskujuks. Võib julgelt väita, et just tänu talle püsivad paljud asjad meie majas koos või püsti. Ning kui töös tulebki pingeid ette, siis lisaks elektrialastele teadmistele on tal nende maandamiseks alati törts huumorimeelt tagataskus.

kinnisvarahooldaja AIN KUTSAR
Nagu nimigi ütleb, on tegu mehega, kel on ohjad kindlalt pihus. Ja vahel ka rakud, sest tööd on palju ja selle tegemisel ta risti ette ei löö. Olukordi, mis talle ei alluks, ei ole olemas. Ta on töökas, kohusetundlik, meeldivalt tagasihoidlik ja laiade teadmistega. Ta ei karda arvamust avaldada, kui näeb võimalust töökorraldust säästlikumaks muuta. Tööd teeb nii nagu kokku lepitud, ent on tegutsedes piisavalt iseseisev ja pakub ka omapoolseid lahendusi. Lõpptulemusena saavad kõik rikked likvideeritud ja avariid lahendatud

IKT osakonna kutseõpetaja LY OTSA
Ta on tõeliselt osav žonglöör, kes on endas oskuslikult ühendanud erialaõpetaja, kursusejuhataja, õppekavahoidja ja tubli pereema rollid. Ja seda nii osavalt, et kõik pallid püsivad eeskujulikult õhus. Osakonna VÕTA komisjoni liikmena seisab ta iga õppija individuaalsuse arvestamise eest. Ta on teinud koostööd nii HARNOGa Noor Meister võistluse korraldamisel kui löönud kaasa Euroskillsil rahvusvahelise eksperdina. Ta kannab hoolt et meie tarkvaraarendajate õpe sisaldaks uuenduslikke lähenemisi, mis aitaks selgeks saada vajalikud tehnoloogilised lahendused ja tööturul kasutatavad töövõtted.

infosekretär KRISTI-KATRIN VAINO
Läbi aastate on tal koolimajas olnud täita väga erinevaid kohustusi, kuid praegu võib teda näha peamiselt teeviida ja hea karjase rollis. Nii saavad temalt abi meie töötajad, külalised kui toru otsa eksinud helistajad. Abivajaja jaoks oskab ta parajal hetkel nõu ja jõuga olemas olla. Tema karjatada on hea hulk dokumente ja jumal üksi teab, kuidas ta suudab neil kõigil nii hoolega silma peal hoida. Ometi on tal une pealt teada, mitmendat kooskõlastuse auringi mõni tähtis dokument go pro ringrajal sooritab või kelle käes, taga või ees avaldus või taotlus parajasti toppab. Pisut peitub temas ka rahutust, mis teda üha uutesse ettevõtmistesse tõukab. Üheks selliseks on maakodu ja üldse ei imesta, kui järgmise projektina sealt tema ellu lambad või kanad siginevad.

toiduainete tehnoloogia osakonna kutseõpetaja ANNELI UMMIK
Ta on meie kooli vilistlane, kes on kahtlemata kutseõppe ja õppimise fänn. Aastate jooksul on tema käe all sirgunud hea hulk meistreid, kes on säranud võistlustel ja paistnud silma erialases töös. Ta avastab julgelt uusi tehnoloogiaid ja tehnikaid, proovib neid praktikas ning jagab seejärel õpetaja ja koolitajana edasi. Rutiini murdvad projektid panevad ta silmad alati särama, olgu selleks õppematerjalide loomine, kutsevõistluste kõrgetasemeline korraldus või välisprojektides kaasa löömine. Oma ilumeelt ja head ruumilist taju on ta lisaks erialasele tööle rakendanud ka kaasaegse õpiruumi loomisse panustades. Igal aastal on ta vähemalt kahele kursusele kursusejuhataja/mentor. Talle on omistatud täiskasvanute koolitaja, tase 5 ja meisterkondiiter, tase 5 kutse.

tugikeskuse juht KSENIA GEORGE
Energiline ja uuendusmeelne kolleeg, kelle tööpõld on kirju nagu Kihnu naise seelik, nõudes teadmisi nii inimestest, juhtimisest kui IT-st. Kõigis neis valdkondades on ta võrdselt võimekas ning sealjuures veel suurepärane analüütik, kelle jaoks Excel on puhas lapsemäng. Kolleegid paluvad temalt tihti abi erinevates tehnilistes küsimustes. Juhina on ta hooliv, paindlik ja toetav ning oma meeskonnale eeskujuks nii töösse suhtumises kui uute ideede elluviimisel. Suurepärase planeerijana leiab ta ikka võimaluse osaleda töörühmades, kooli esindada ning õpilastega kohtuda. Koos IT-ga algatab ta uusi siseveebi rakendusi, et osakonna tööks vajalikke andmeid veelgi paremini kätte saada. Eriti südamelähedane on talle muukeelsete õpilaste integreerimine ja keelekümblus. Kogu oma koormuse juures suudab ta alati olla rõõmsameelne nii et temaga koos tundub kõik saavutatav.

õpilaskodu kasvataja TRIIN HANSAAR
Mida ta ka ette võtaks, ta teeb seda pühendunult, meisterlikult ning tema ettevõtmised toetuvad alati kooli väärtustele. Ta on asendamatu meeskonnaliige, kellele miski ei näi üle jõu käivat. Keerulistel perioodidel võib talle loota, sest tal on kogemused, oskused ja valmisolek täita väga erinevaid tööülesandeid, klienditeenindajast teenistuse juhini. Lisaks oma põhitööle on ta andnud tubli panuse kooli arengusse ka õpetaja ja praktika juhendaja rollis. Ta suudab töötada nii individuaalselt kui meeskonnas, on hea pingetaluvusega ja uuendusmeelne. Kasvatajana on ta toeks õpilaskodu elanikele nende igapäevamuredes ning tema algatusel loodud taaskasutustuba on pakkunud vajalikku abi paljudele õppijatele.

toitlustuse ja turismi osakonna kutseõpetaja MARKUS PÄRN
Ta on kutseõpetaja, kes võib kokku keeta korraliku supi. Või panna toidu taldrikule nii, et enam ei saa aru, kas oled restoranis või näitusel. Kui vaja, siis suudab ta õppijaid ka loetud päevadega kutsevõistlusteks ette valmistada ning tema juhendamisoskusi on märgatud ka väljaspool kooli. Oma suuri erialaseid kogemusi on ta jaganud nii rahvusvahelistes projektides, praktilistes tundides kui Melissis. Tema võluvõime on kõiki justkui möödaminnes puudutada. Olgu köögis õpilaste keskel või söögisaalis klientide juures – alati vahetu, valmis kuulama ja tagasisidet küsima. Kui tal midagi lähiajal õppida oleks vaja, siis vahest ehk ainult „ei“-ütlemist ja puhkamist.

sotsiaalpedagoog SIRLI VAHTRE
Naine, kelle energia ja tegutsemistahe tekitavad esimese hooga tahtmise toast välja joosta. Ta lükkab su mugavustsoonist välja ja paneb uusi meetodeid katsetama. Kui otsustad esimese ebamugavuse ületada ja väljakutse vastu võtta, siis nakatab ta sind oma energiaga ja varsti avastad, et oled saanud hoopis teise hingamise. Täna ei kujuta me oma elu ilma temata ettegi. Oma töös on ta loov ja kaval. Kui üks meetod ei anna tulemust, katsetab ta midagi muud. Tihedast graafikust vaatamata leiab ta alati aega ootamatult üle ukse hüppajale, olgugi et teinekord võib suures abistamistuhinas meelest minna, et teda juba mujal oodatakse. Lisaks teiste õpetamisele on ta varmas ka ise õppima. Pikad päevad koos erinevate erialade õpilastega on teinud teda eksperdiks teemadel nagu, mitu tellist on vaja maja ehitamiseks, mitu hernest tuleb hernesupi sisse panna või kuidas tammepuidust klotsi otspindala arvutada.

IKT-osakonna eesti keele ja kirjanduse õpetaja AILE LAATS
Õpetaja, kes mõtleb raamist välja ja see teeb tema tunnid põnevaks. Mõnikord pistab ta kolleegile mõne oma materjali pihku ja soovitab seda kasutada. Mõnikord ütleb väikese komplimendi, mõnikord teeb tuju heaks tummise naljaga. Enda õpetatavasse ainesse suhtub ta armastuse ja kirega. Kui kuskil tuleb välja uus lavastus, on ta seda peagi näinud. Kui ilmub mõni hea raamat, on ta seda peagi lugenud. Kui Vanemuine hakkaks oma külastajaid nimeliselt registreerima, saaks ta vähemalt kuldkliendikaardi omanikuks. Jõulude ajal on ta esimene, kes lõikab välja lumehelbekesi ja toredaid jõulusalme, et neid ustele kleepides kolleegide seas pühadepisikut levitada.

autoosakonna juht ARNE KÜÜT
Osakonnajuhina on ta loonud hästitoimiva, kokkuhoidva ja kõiki liikmeid kaasava meeskonna, kes seisab hea oma valdkonna jätkusuutliku arengu ning kõrge õppekvaliteedi eest. Selle tõenduseks on hiljuti edukalt läbi viidud õppekavarühma kvaliteedihindamine ja õppijate tulemused kutseeksamitel ja –võistlustel. Ta on inimlik, konkreetne, hea kuuluaja ning kolleegid hindavad kõrgelt tema tarku otsuseid ja empaatiat. Koostööle orienteeritud ja uuendusmeelse juhina püüab ta igati oma meeskonda motiveerida kooli arengutega kaasa tulema.

IKT-osakonna kutseõpetaja ANNA KARUTINA
Kutseõpetaja ja õppekava hoidja, kes on aktiivselt ja mitmekülgselt panustanud oma osakonna erialade arendusse. Ta on andnud sisendit uute moodulpõhiste õppematerjalide tellimiseks, viinud läbi õpet tutvustavaid töötubasid, jaganud HARNO-le ekspertarvamust valdkonna õppematerjalide kohta, viinud läbi erialaseid kutsevõistlusi ja suunanud oma õppijaid neil osalema, löönud eksperdina kaasa häkatonidel ning panustanud IT Akadeemia õppekavade arendamisse. 2021.a lõpus oli ta kolmel päeval seotud IT Akadeemia kutsevõistluse läbiviimisega ning tema õpilased võitsid kolmikvõidu IT-akadeemia tarkvaraarendajate võistlustel.

tehnikaosakonna kutseõpetaja TAURI MOONES
Oma igapäevase meisterliku tööga on ta andnud väärtusliku panuse osakonna ja kooli eesmärkide saavutamiseks. Endale omase sõbraliku meele ja rahulikkusega on ta saavutanud suurepärase kontakti õpilastega. Pühendunud õpetamine, meisterlik juhendamine, põhjalik tunniettevalmistus ja uuenduslik läbiviimine on andnud erialaoskuste omandamisele täiesti uue tähenduse. Ta on innustaja ja toetaja, kelle pühendumus nakatab lisaks õppijatele ka kolleege. Erialases arendustöös plaanis ning teostas loovalt mahukad õpikeskkonna muudatused, mis parandas oluliselt elektrivaldkonna väljaõppe võimalusi ja õppe korraldamise logistikat.

turunduse- ja kommunikatsioonispetsialist RIINU RÄIM

Meie Meister 2020

 • TIMO MARJAMÄGI
 • ANU KESKPALU-KÄSPRI
 • ÜLLE KRUUDA
 • EVELIN TRUUVE
 • VILVE POHLA
 • SVETLANA VEZIKOVA
 • HELLIKA IVANOV-SIMSON
 • RAIDO VILT
 • EVE HÕRAK
 • KAIDI MILLER
 • BERIT HIPPONEN
 • MAIRI KRUUTS

Meie Meister 2019

 • Reelika Metsa
 • Valdur Leppik
 • Kätlin Kask
 • Marju Hõbejärv-Särg
 • Kaido Toobal
 • Sigrid Ester Tani
 • Hedi Männi
 • Ants Uibo
 • Irina Võsar
 • Tamara Zaikina
 • Lilian Oras
 • Liine Maasikas

Meie Meister 2018

 • Gerda Ode
 • Raido Saar
 • Katrin Vaidla
 • Liia Sinivee
 • Heino Olo
 • Siiri Raid
 • Jelena Kutšmuk
 • Andreas Sester
 • Ülle Antson
 • Küllike Kiipsaar

Meie Meister 2017

Lilia Leiman

 • on maaväline nähtus, kes imetabasel moel oskab olla kogu aeg ja igal pool ning näha kosmilistest kõrgustest suurt ja lennukat pilti, samas olla põhjalik pisidetailides;
 • on organisaator ja eestvedaja ning innustaja ja toetaja kelle eeskuju ja pühendumus on nakatanud nii noori kui ka kolleege;
 • on tõeline proff kooli ürituste, huviringide ja õpilasomavalitsuse töö ning tuhande muu kooli nägu kujundavate ettevõtmiste korraldaja.

Kersti Pool

 • on pühendunud, täpne ja hoolas meister, kelle igapäevased tuhanded toimetamised räägivad valjemini kui sõnad;
 • teab une pealt kuidas kooli infosüsteemide, käskkirjade ja dokumentide rägastikus orienteeruda ning selles korda luua;
 • on koostöine ja asjalik meeskonnaliige, tähelepanelik kuulaja, kiire õppija ning hooliv ja sõbralik kolleeg.

Ilona Vanaveski

 • on raudvara, kelle hiiglasuurest kogemuste pagasist leiab tummiseid terasid nii õpetamise, õppematerjali koostamise kui kutsevõistluste korraldamise kohta;
 • on matemaatiliselt täpne tehnoloogiliste kaartide looja, andekas uute toodete juurutaja ning tasakaalukas meeskonnaliige, kelle jalad kindlalt maale toetuvad;
 • meisterlik pagar ja kutseõpetaja, kelle südameasjaks on leiva hingeelu.

Tiina Kärner

 • on sütitav eeskuju, tõeline praktik ja oma eriala asjatundja ning meisterlik kutseõpetaja tervele plejaadile säravatele noortele;
 • kutsevõistluste juhendaja kelle nakatava entusiasmi ja toetava käe all on õide puhkenud nii mõnigi talent ning koju toodud tunnustusi ja säravaid medaleid;
 • on teenindusproff, kelle naeratust, abivalmidust ja hoolivust hindavad kõrgelt õpilased ja kolleegid.

Erika Rebane

 • on oma töös eeskujulik ja eeskuju andev meister, kes jagab oma teadmisi ja oskusi kolleegidele ja praktikantidele;
 • on hoolas ja kohusetundlik puhastusproff, kelle virkade käte alt tuleb välja laitmatu tulemus;
 • naeratav ja särasilmne kolleeg, kes hoolib oma tööst ja inimestest enda ümber.

Katrin Jurs

 • on pühendunud kutseõpetaja ja juhendaja, kelle meisterlik töö on kasvatanud rea silmapaistvaid tegijaid, tunnustatud professionaale ning silmapaistvaid võitjaid;
 • on oma eriala ja toidukultuuri fänn ning Eesti köögi patrioot, kes kaugemad teadmised ja kogemused loovalt kodukooli õppetöösse põimib;
 • hea eeskuju ja lõputu õppija, kes ise kasvades külvab soojust ja inimlikkust kursusejuhatajana ja kolleegina.

Kaido Tammepõld

 • on kutseõpetaja kelle pikaajalised teadmised ja väga hästi ette valmistatud tunnid on loonud aluse uut põlvkonna noorte meistrite õpetamisele;
 • on juhendaja, kes on õpilastele ja kolleegidele eeskujuks nii oma konkreetsuse, aususe ja kohusetunde poolest;
 • on sõbralik ja vastutulelik kolleeg.

Sirje Kikas

 • on pühendunud õpetaja ja eeskuju, kes armastab jäägitult nii oma tööd ja eriala ning hoolib õpilastest;
 • peab oma suurimaks rõõmuks noortega töötamist, nendega suhtlemist ning oskuste ja teadmiste edasi andmist;
 • on tõeline meeskonnamängija, kes otsib igas olukorras lahendusi ja positiivsust ning suudab nii elus kui spordis kõik pallid korvi lennutada.

Liivi Raudsepp

 • on suurepärane kolleeg ning imetlusväärne liider, kelle pühendunud töö vilju oleme saanud nautida juba viimased veerandsada aastat;
 • tungib pealispinnast sügavamale ja teeb oma tööd mõtestatult nähes nii kooli kui kutsehariduse suurt pilti;
 • on haridusuuenduste otsija ja loov rakendaja ning hinnatud asjatundja;
 • on eeskuju, kes kannab kooli väärtusi ning juht, kes kujundas kooli väärtuste – ja juubeliaasta tõeliselt meeldejäävaks teetähiseks kooli ajaloos.

Meie Meister 2016

Tanel Plovits

 • on kutseõpetaja, kelle rahulikul ja nõudlikul moel jagatud teadmised kasvatavad uut tehnikute ja diagnostikute põlve;
 • on juhendaja, kes aitab jõuda asja tuumani, lahendusteni ja tulemusteni, sest tema õpilased on järjepidevalt noppinud kutsevõistluste võite ja kaitsenud Eesti au EuroSkillsil;
 • on mees, kelle eestimaiselt tõsise ja asise koore all pulbitseb jahimehe kirg ja spordimehe visadus.

Sigrid Aruväli

 • on suurepärane juht, hingega eestvedaja ja lahenduste leidja, kelle alati rõõmsameelse taktikepi all kõlavad tervikuna ka erilised viisid;
 • on südamega täiskasvanute koolituste ja elukestva õppe fanaatik, kes jõuab ka Tartumaa TÕNi ja koolitajate klubi vankrit vedada;
 • on hinnatud koolitaja ja täienduskoolituste õppekavade koostamise juhendaja.

Tauris Vijar

 • on oma eriala tõeline fänn, kelle jaoks pole probleeme vaid on huvitavad projektid, mis panevad silma särama ja rattad vurama;
 • on sütitav eeskuju ja professionaal, keda õpilased respekteerivad ja kelle tundides kellast ei hoolita;
 • on automaalri eriala arendaja ja vedaja ning kutseõpetaja kelle positiivsus nakatab nii noori kui kolleege.

Riina Käst

 • on rõõmsameelne ja abivalmis kolleeg ning kohusetundlik, korrektne ja tähelepanelik oma ülesannetes;
 • on meister, kes oma õpitud oskusi on kutsetunnistusega tõestanud ning teab puhastest pindadest kõike;
 • peab lugu oma tööst ning hoolib ja hoolitseb teiste eest.

Anne Krull

 • on justkui elavhõbe loodusainete klassis, kes paneb oma erksa vaimuga liikuma nii õppijad kui õpetajaid;
 • on eeskujuks uue tehnoloogia kasutamisel ning hingega eestvedaja digioskuste ja e-õppe arendamisel;
 • ta armastab oma tööd, on kindel liider mitmetes erialavõrgustikes ja projektides ning kibe käsi spordiplatsidel.

Õnnela Muuga

 • on meisterlik praktik ja suurepärane kutseõpetaja, kes lisaks teadmiste ja oskuste edasi andmisele ka innustab ja inspireerib;
 • oma leebel moel on ta toetav abimees aga ka nõudlik juhendaja, kelle tunde peavad õpilased väga sisukateks ja arendavateks;
 • on väsimatu õppija ja eriala fanaatik, kelle vaba aega täidab enesetäiendamine, sest kokandus on ju armastus ja kirg.

Andrei Atškasov

 • on hinnatud organisaator, administraator, nõuandja, koostööpartner nii koolis sees kui väljaspool;
 • tunneb Euroopat samahästi kui oma viit sõrme ja on sinna lähetanud ning sealt vastu võtnud sadu õpilasi ja õpetajaid;
 • teab kõike projektidest ja õpirände hartast ning panustab järjepidevalt selleks, et kooliperel sellest kõigest kasu oleks.

Meie Meister 2015

Signe Vedler

 • on üle kümne aasta juhatanud üht nõudlikumat osakonda ning voolinud sellest oma pühendumuse ja süsteemse põhjalikkusega eesrindlikult toimiva üksuse;
 • tema otsiv vaim vaatab ka piiridest välja ja reeglite taha ning juurutab uued mõtted ja võtted kindlalt õppekavadesse – niihästi väljundi- kui projektipõhiselt;
 • tema uuendusmeelsus on kaasa aidanud kooli arengule ja Euroopa kutsehariduse arvestuspunktide süsteemi Eesti eksperdina ka kogu kutseharidusele.

Mariana Rand

 • on vaheldumisi kulpi ja kooliõpikuid peos hoidnud ligi viisteist aastat ning omandanud nii täiskasvanute koolitaja kui ka kutseõpetaja tunnistused;
 • jagab oma professionaalseid teadmisi ning oskusi meisterliku kindluse ja suure kannatlikkusega erivajadustega õppijatele aga ka täiskasvanud tulevastele kokkadele;
 • on meister sushi valmistamises, kuid rabab oma kolleege ka hommikuse sooja keeksi, lõputu hoolivuse ja sõbralikkusega.

Urmas Lill

 • on südamega meister, kelle töö vilju maitseb ja kiidab koolipere ning külalised iga päev;
 • juhina otsib ta ikka uusi võimalusi ja paremaid lahendusi töö korraldamiseks ning praktikuna on asendamatu tulevaste kokkade meisterlikkuse hindaja;
 • lauatennise laua taga võib ta olla võidu peal väljas, kuid toitlustuses on tegu kindla meeskonnamängijaga.

Vilve Pohla

 • on meister mitmel rindel: nii reaalsete ainete õpetajana, kelle kannatlikkus, sõbralikkus ja huumorimeel aitavad õppijal nagu võluväel kõik probleemid lahendada;
 • kui mentorina tulevastele õpetajatele ja kolleegidele teadmisi jagades – ta on paljudele eeskujuks, nõuandjaks ja toeks oma positiivse ellusuhtumise ning soojusega;
 • on meisterõpetaja, väsimatu arendaja ja eestvedaja, kelle sära paistab kaugele üle Põllu tänava.

Mariann Karja

 • sobitab iga päev hoole ja usinusega väikseid klotse üheks toimivaks tervikuks ja teab vahel ainsana, kui keerukas muster suure pildi taga tegelikult peidus on;
 • on nakatavalt positiivne ja ideerikas kolleeg, kelle juhtida on ainesektsioonid, koordineerida projektid ja töögrupid ja ikka jätkub tal kõigile tähelepanu, aega ja energiat;
 • päikesena kiirgab temast soojust ja headust ning eestluse kultuurilist valgust.

Meie Meister 2014

Marek Täkker

 • on oma töös kiire, täpne ja meisterlik – tema jaoks pole probleeme, vaid on väljakutsed;
 • orienteerub ühtviisi hästi nii riist- kui tarkvaras ning on seetõttu hinnatud kolleeg ja asendamatu abimees Põllu tänava õppekorpuse infotehnoloogia murede lahendamisel;
 • on loonud valikainete õpetamiseks oma “täkkeri meetodi”, mis köidab nii õpilasi kui vilistlasi.

Merle Truupõld

 • hingega kuulaja, kaasamõtleja ja lahenduste looja, kelle peale saab iga ilmaga kindel olla;
 • on meisterlik juht, kes suudab oma leebel, kuid kindlal moel tüürida osakonda, kus õppetööle lisaks tegutseb ka kaks maitseelamusi pakkuvat tootmisbaasi;
 • on teistelegi eeskujuks loonud ühte hoidva ja tööka meeskonna, kelle saavutustest on vaid kiidusõnu kuulda.

Ljudmilla Kodar

 • tunneb pimedast peast kõiki Põllu õppekorpuse klasse, kabinette, koridore ja nurgataguseid ning kannab oma valduste eest suure rõõmu ja armastusega hoolt.
 • on alati hooliv ja hoolitsev majahaldjas, kelle käte alt kaob iga pori ja prügi lausa lennult;
 • avara hingega, lahke ja abivalmis kolleeg, kes ei jäta oma abikätt kellelegi ulatamata.

Ina Daškova

 • raudvara, kes on koolis töötanud selle loomisest alates ning elab südamest kaasa kõikidele kooli rõõmudele ja muredele;
 • oma ala asjatundja, vastutustundlik, hoolikas ja täpne ka kolmanda komakoha juures, kes hoolitseb rahavoogude sujuva voolu eest ja on kõigele lisaks oma ülesandeks võtnud õpilaste sõidukompensatsiooni maksmise arvestamise;
 • on abivalmis kolleeg, kes peab lugu oma tööst ja hoolib kaastöötajatest.

Margus Pekk

 • sõuab entusiastlikult nii ühiskonna kui haridusmaastiku avaratel väljadel, kuid jõuab oma ideede ja ettepanekutega ikka kooli arenguni;
 • on avatud mõtlemise ja lahtise ütlemisega kolleeg, kel ei ole ükskõik, vaid kes pühendunult otsib lahendusi ja võimalusi, et koos saavutada rohkem ja paremini;
 • meisterlik projektijuht, finantsist ja üksuse juht, kelle eestvedamisel on kooli sisse tulnud kilode kaupa projektitoetusi ning välja läinud sadu välispraktikante ja stažeerijaid.

Kaie Holter

 • hindamatu elukogemusega, empaatiline, positiivne, tasakaalukas ja harmooniat loov kolleeg, kes leiab, et kõik, mis juhtub, on millekski vajalik;
 • on õpilaste tugi ja kindlus, kes püüab mõista ja aidata ka kõige keerulisematest olukordadest välja tulla, sest kuskil on alati valgus;
 • tõeline professional oma töös – ühekorraga nii psühholoog, pereõde kui sotsiaalpedagoog, kelle hea sõna suudab kõigil päeva särama panna.

Enn Valgma

 • oma valdkonna eestvedaja, tõeline spetsialist ja asendamatu kolleeg, kelle vooluvõrgust on kool ja õpilased energiat ammutanud juba paarkümmend aastat;
 • on väsimatu elektrieriala õppekavade arendaja, kelle teeneks on ka õppebaasi tunnustamine kutseeksami keskusena;
 • tark, rahulik ja järjekindel elektriõpetaja nii noortele kui täiskasvanutele, kes mõistab oma õpilastele läheneda nii individuaalselt kui aktiivselt.

Meie Meister 2013

Kristi Luht

 • energiline õpihimuline kutseõpetaja, kes on stažeerinud ja teadmisi kogunud ka piiri taga ning kasutab saadud ideid loovalt uue õppekava koostamisel;
 • grilliproff, kes on lihaküpsetamise usku pööranud kogu kooli ning jõudnud koos õpilastega  võistlustel “Grillium“ ja „BBQ Junior“ kõrgete kohtadeni;
 • parandamatu optimist, aktiivne ja andekas meister,  kutseõpetaja ning kursusejuhendaja, kes teab võrdselt hästi nii lihatehnoloogiat kui ka teed õpilaste südametesse.

Liivi Albre

 • õpetaja suure Õ-ga,  kes peab oluliseks õpetaja pidevat arenemist ja uute õppemeetodite katsetamist;
 • leidnud tasakaalu, sest talle meeldib õpetada ja tema õpilastel on huvitav õppida,
 • on  oma õpilaste jaoks “kodustanud” e-õppe keskkonna Moodle; ta kasutab loovalt  erinevaid veebivahendeid  ja õppemeetodeid ning usub,  et head rakendustarkvara oskused aitavad elu lihtsamaks muuta.

Allan Patska

 • on kirglikult uskunud ja ellu viinud visiooni väärt oskusi andvast erialaõppest, mis nüüd troonib kooli populaarsemate erialade tipus;
 • on  kitsastesse oludesse üles ehitanud heal tasemel õppebaasi koos kõige kaasaegsemate seadmetega, ise välja mõeldud nutikate rakiste ning oskuslikult loodud õppematerjaliga;
 • eeskuju andev,  entusiastlik  ja nõudlik meister, kelle kõik lõpetajad on positiivselt sooritanud keevitaja kutseeksami.

Olev Lauk

 • hingelt insener ja oma ala väga hea asjatundja, kelle rikkalikud tootmis- ja arendustöö kogemused on teinud temast hinnatud õpetaja ja asendamatu kolleegi;
 • meister, kes oskab oma kogemusi ning tarkust kaasakiskuvalt edasi anda isegi arvutijoonestamise tundides;
 • CNC labori väljaarendamise eestvedaja ning uue õppekava “Arvjuhitavate metallilõikepinkide operaator” koostaja.

Riina Piir

 • eeskujulik ja asjatundlik tegija oma ametis ning abivalmis kolleeg, kel on jätkunud julgust võtta vastu suurem väljakutse hea siesta kogu kooli puhta palge eest;
 • koolitaja, kelle praktilisi oskusi ja nende edasiandmist hindavad kõrgelt nii kaastöötajaid kui täiskasvanud õppijaid  väljaspool kooli;
 • eeskujuks puhastus- ja koristustööde valdkonna töötajaile, sest sooritas valdkonna kutseeksami millega omandas puhastusteenindaja II kutsetaseme.

Liine Karafin

 • rahulik kuulaja, tark nõuandja ning heatahtlik abimees, kes oskab väga hästi noorteni jõuda ja nendega suhelda ning isegi raske elukutsevaliku või koolimured lihtsamaks teha;
 • pühendunud ja kirglik ­– talle tõesti läheb korda, et kõigil õppijatel oleks hea ja jõukohane kooliaeg;
 • õppija, kes pole kunagi valinud kergemat, vaid hoopis käänulisema ja huvitavama teekonna ning jõudnud nii magistridiplomini ja Justiitsministeeriumi tunnustuseni.

Maire Merits

 •  hinnatud õpetaja ja meister, kelle tunnid on sisutihedad, huvitavad ja arendavad;
 • soe ja südamlik kolleeg, toetav ja hooliv juht ning kindel murede lahendaja, kes julges enda kanda võtta vastutuse osakonna hea käekäigu eest;
 • oma ala tõeline professional, mitmete õpikute kaasautor, õppematerjalide koostaja ning õppekavade arendaja, kelle panus toidutehnoloogia ja kulinaaria õpetamisse ulatub koolist kaugele väljapoole
Kopli 1 Põllu 11