fbpx
Tagasi

Sihtasutuse Archimedes  tunnustas tänusündmusel “Kuldõun 2016” aasta parimaid õpirände elluviijaid haridus- ja noortevaldkonnas. Tartu Kutsehariduskeskusse tuli seekord lausa  neli Kuldõuna.

Aasta õpiränduriks valiti koka eriala õpilane Markus Pärn ja  õpirände edendajaks rahvusvaheliste suhete koordinaator Andrei Atškasov. Kutseõppurite praktikalugude konkursil tunnistati parimaks Kadri Kalle praktikalugu ning fotokonkursi teise koha sai  Mairi Heinmann.

Aasta õpiränduri Markus Pärna sõnul tuli tiitlivõit talle suure üllatusena. „Ma olen praktikal käinud nii Prantsusmaal Carcassonis kui Itaalias Riminis, aga ka mitmetes siinsetes tipprestoranides nagu Noa peakoka pool ja Fabrik,“ rääkis ta oma praktika sihtkohtadest ja lisas, et praktikad on alati silmaringi avardavad.

Markus
Aasta õpirändur Markus Pärn

Markuse sõnul annab välispraktika õpilasele suurema võimaluse ennast arendada ja uues keskkonnas proovile panna. „Välispraktika on mulle kui kokale andnud võimaluse rahvuskööke tundma õppida. Näiteks Prantsusmaa cassoulet, mis keedetakse kokku ubadest, tomatist, vorstikestest ja kanalihast oli nende traditsiooniline roog, mida mujal ei tehta. Aga kindlasti annab praktika suurema võimaluse näha uut toorainet ja kuidas tooraine üldse lauale jõuab. Itaalias oli mul võimalus käia palju turul ja näha kuidas need mereelukad ja kalad hommikul kohale jõuavad. Näha, et tooraine pole kinnine kast, mis tuleb restorani uksest sisse,“ jutustas ta välispraktika eelistest.

Aasta õpirändusri tiitliga käib kaasa uhke plakat ja 500 EUR preemiaraha uuteks rändudeks. „Ma tahan minna Rootsi Michelini tärnidega restorani. Või siis Taani, mulle meeldib selline põhjamaa stiil,“  põhjendas Markus oma valikut.

Parima praktikaloo autor Kadri Kalle käis kokapraktikal Hispaanias, Valencias. Praktikafoto kategoorias II koha saanud Mairi Heinmann käis samuti Valencias ja püüdis enne potti pistmist pildile Vahemere kaheksajala.

Kutsehariduskeskuse rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atskasovi sõnul saadab Tartu Kutsehariduskeskus igal aastal välispraktikale või stažeerima sadakond õpilast ja õpetajat.

Lisainfo:
Veronika Kupri
projektispetsialist
tel 736 1801

Kopli 1 Põllu 11