fbpx
Tagasi

Aastate jooksul on saanud kevadiseks traditsiooniks valida AASTA TEGU. Sellel aastal nomineeriti konkursile viis ettepanekut, kõik neist maru vahvad ja tunnustust väärivad.

2006. aastast selgitame koolipere abiga välja AASTA TEGU. Tunnustuse vääriliseks võib saada ükskõik milline aasta jooksu aset leidnud ettevõtmine, mis kooli arengule on kaasa aidanud.

Selle aasta nominendid on:

  1. Kooli nime muutus ja uue brändi loomine

Selle aasta alguses sai kool endale uue hingamise – muutus nii nimi kui tekkis juurde bränd VOCO. Kooli nime muutusel ja uue brändi loomisel on üle kooli suur mõju, kuna see puudutab kogu kooliperet ja ka avalikkust. Uue nimega viidi kooli kuvand vastavusse tänapäevase sisu, nüüdisaegsete väärtuste ja tulevikuvisiooniga. Nüüd on koolil olemas selge ja kaasaegne identiteet, mis eristab meist teistest koolidest.

Tegemist on Eesti kutsehariduse maastikul täiesti uudse lähenemisega, mis on väga kvaliteetselt lahendatud ja meisterlikult teostatud. Selle projektiga oleme teerajajad ja nähtavad ka rahvusvaheliselt. Kuid küsimus pole ainult meie kooli arengus, vaid selle muudatusega ja edasiminekuga tõstame kogu kutsehariduse mainet Eestis.

Selline muudatus on mõjunud positiivselt meie mainele ja teinud meie kooli veel silmapaistvamaks haridusturul. See aitab kaasa arengukava täitmisele ja on oluline osa
meie strateegilisest eesmärgist: innovaatiline turundus. Rebränding on edukalt käivitunud ja saanud palju positiivset tagasisidet koolipere liikmetelt, koostööpartneritelt kui avalikkuselt.

 

2. Matk “SAJAGA TULEVIKKU”

10. mail toimus esmakordselt kooli ajaloos matkapäev “SAJAGA TULEVIKKU”, mis oli seotud kooli juubeliga ning mille peakorraldajaks oli Silvar Rückenberg.

Üritusel said osaleda kõik koolipere liikmed ning kutsutud olid ka kooli endised direktorid. Osalejate arvuks oli planeeritud ca 500 inimest.

Koolipere liikmed võtsid vastu väljakutse kõndida 25 km, 45 km kuni 100 km – paljudele on need kilomeetrid eneseületused. Terves kehas terve vaim!

3. 100. juubelile pühendatud “RETROPÄEV”

Kooli 100. juubelile pühendatud RETROPÄEVA raames toimus 15 retrokutsevõistlust.

Retrokutsevõistlused aitasid õpilastel süüvida oma eriala ajalukku ja hankida teavet endisaegsetest töövahenditest, töövõtetest ja rõivastusest. Õpilastel oli võimalus panna oma oskused proovile viisil, mis nõudis tänapäevase ja ajaloolise teadmiste ning töövõtete tundmist.

Võistlusülesanded olid nostalgilised ja meelelahutuslikud. Seda toetas ka võistlustesse lisatud ajalooline hõng võistlejate riietuse, muusika, näituse või esemete kaudu

4. Kogukoolimäng “SÜSTIK 100”

“SÜSTIK 100” näol on tegemist meeleoluka ja kogukonda liitva mänguga. 5-liikmelistes tiimides võistlesid nii õpilased kui töötajad ning võistluse käigus pandi teadmised proovile nii teoorias kui praktikas.

Mängu korraldusmeeskonda kuulusid Mariann Karja, Aivar Lippmaa ja Anu Tintera, kes suutsid haarata ülesannete ettevalmistamisse kõik osakonnad. Žüriide töörühma suutsid nad kaasata õpilasesinduse, huviringide esindajad ning nii kutseõpetajad kui ka üldainete õpetajad.

Mängu oli võimalik jälgida kohapeal kui ka ülekandena. Tänu praktilistele ülesannetele sai koolipere parema ülevaate erialaõppest. Kutseõpetajad ning üldainete õpetajad said väljakutse jõukohaste ja põnevust pakkuvate ülesannete väljamõtlemiseks ja ettevalmistamiseks ning IT talitus väljakutse mängu ülekande teostamiseks.

5. DIGIREVOLUTSIOON toiduainete tehnoloogia osakonnas

2020. aastast on loodud osakonna kõikidele 4. ja 5. taseme kursustele õppekavast lähtuvad moodulite põhised Moodle pesad, kus igal moodulis oleval teemal on oma
Moodle kursus, mida saab aktiivselt kasutada.

2020. aastast on kõikidel õpilastel loodud e-portfooliod oma tööde säilitamiseks ja esitamiseks. Juurutame e-portfooliote kaitsmist analoogselt praktika aruannete
kaitsmisele.

Osakonna kõikide kutseõpetajate digipädevused on tõusnud kooli keskmisest kõrgemale tänu meie seast lahkunud meisterõpetajale Liivi Albre, endisele haridustehnoloogile Anne Krull ja praegusele haridustehnoloogile Anu Tintera panustamisele. Seda osakonna „digitõusu“ kinnitasid 2022. aastal koolis läbi viidud õpetajate digipädevuse enesehindamise küsitluse tulemused.

Viimaste aastate nn digirevolutsioon on tõstnud osakonna kutseõpetajate ja mentorite digipädevused tasemele, kus osakonnal puudub vajadus IT osakonna arvutiõpetajate
järele õppetöös. Kõik osakonna kutseõpetajad/mentorid suudavad oma kursuste õpilastele selgeks teha e-portfooliote loomise, Drive, Canva ja Moodle kursuste kasutamise ning ise Moodle kursuseid luua. IT osakonna õpetajat vajab osakond vaid siis, kui on tegemist suure kursusega, mis jaguneb rühmatundideks.

30.04.2022 lõppes kahe aasta pikkune projekt ESF meetmele „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“, mille raames valmis terviklik kondiitritehnoloogia digiõppematerjal (24 EKAP), mis koosneb seitsmest digiõpikust:
➢ Muretaina tehnoloogia
➢ Biskviittaina tehnoloogia
➢ Beseetaina tehnoloogia
➢ Keedutaina tehnoloogia
➢ Kreemide tehnoloogia
➢ Suhkruliste pooltoodete tehnoloogia
➢ Suhkrulise taina tehnoloogia

Õppematerjali koostasid pagar-kondiitri kutseõpetajad Anneli Ummik, Gerda Ode, Ülle Soeson, Irina Võsar ja Riina Meinking. Projekti juhtis Merle Truupõld.
VOCO esimene 7-osaline digiõpikute sari on ilmunud!

2021. a lõpus koostasid pagar-kondiitri kutseõpetajad Anneli Ummik ja Gerda Ode e-kursuse „Beseetooted“ (2 EKAP) ja esitasid kursuse Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemise konkursile.

2022. aastal esitati e-kursuse kvaliteedimärgi konkursile rekordiliselt 132 taotlust. Seda oli märgatavalt rohkem kui möödunud aastal, mil konkursil osales 52 kursust. Konkursile esitatavate e-kursuste arvu suur kasv näitab ennekõike seda, et õppimine ja õpetamine digiõppes nõuab koolidelt aina suuremat tähelepanu ja e-kursuste kvaliteedi teemat peetakse aina olulisemaks.

Tagasiside EKKA hindajatelt: „Kursus on dünaamiline ja kaasav. Kursusel kasutatud fotod, video- ja tekstimaterjalid on tunnustamist vääriva kvaliteediga. Õppimine on emotsionaalne ja motiveeriv. Tunnustame interaktiivsete lahenduste ja kõrge kvaliteediga illustratiivsete materjalide kasutamist. Väärib kvaliteedimärki.“

See kõrge tunnustus on nagu kirss tordile, mis näitab, et meisterkondiitritest Anneli Ummikust ja Gerda Odest on saanud tõelised digikondiitrid, kes on oma innovaatilisusega eeskujuks nii osakonnas kui koolis. Maikuu jooksul peaksime ametlikult teada saama, et Tartu Rakenduslik Kolledž on saanud oma esimese e-kursuse, millele on omistatud
kvaliteedimärk.

Digitehnoloogia areneb pidevalt ja nii on plaanis osakonnal koostada ka järgmisel õppeaastal uusi e-kursusi ja saata parim neist e-kvaliteedimärki taotlema.

Ootame hääletamisest osa võtma õpilasi ja kooli töötajaid. Oma lemmiku poolt saab hääletada vahemikus 17. mai – 06. juuni 2021 kooli SISEVEEBIS.

 

Kopli 1 Põllu 11