fbpx
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorraldajatel on juba traditsiooniks viia jõulurõõmu Tartu Mäe-kodu lastele ja Tartu Hooldekodu eakatele.

Sel aastal kutsuti Mäe-kodu lapsed 14. detsembril Batuudikeskusesse lustima. „Seal oli palju atraktsioone, lapsed said hüpata ja igasugu autode simulaatoritega mängida,“ selgitas peakorraldaja Maria Elisa Tähnas. Loomulikult oli kaetud laud ning külla tuli jõuluvana. „Kõik lapsed said kingipakid: ühes olid maiustused ning teises rohkem praktilisemad asjad. Lisaks sai kogu Mäe-kodu pere sissepääsu Raadimõisa snowtuubimäele,“ rääkis ta.

Mäe-kodu lapsed olid väga rõõmsad. „Kuigi nad olid batuudikeskuses varem ka käinud, siis neile nii väga meeldis, silmad kõigil särasid, nii lastel kui kasvatajatel,“ jutustas Tähnas.

15.detsembril viidi jõulurõõmu aga Tartu Hooldekodu eakatele. Seal toimus kontsert kus esines kutsehariduskeskuse ansambel Marika Pauluse juhendamisel. Lisaks esinesid veel rahamuusikud ansamblist Tsirgutii. „Kes vanuritest jaksas, tuli kontserti kuulama ning jagasime ka laulusõnad laiali, et nad saaksid ka kaasa laulda,“ rääkis Tähnas.

Õpilased jagasid ka eakatele jõulukinke. „Tegime kokku 170 pakki, kus sees maiustused, mandariinid ja teed ning igasse tuppa sai ka üks seinakalender Teleprindist. Nad kõik olid väga rõõmsad, mõnel oli lausa pisar silmas ja ei suutnud uskuda, et kuidas meeles peeti ja kingipakk toodi. Seal on ka neid inimesi, kellel  lähedasi pole,“ jutustas Tähnas.

Jõulurõõmu taga on ärikorraldajate 2. kursuse heategevusprojekt, mis algas juba Mardilaada korraldamisega. Mardilaadal teenitud tulud läksid kõik heategevuseks. Lisaks hakati otsima toetajaid linna ettevõtete ja asutuste seast. „Raha saime Tartu Linnavalitsuselt, kuid paljud ettevõtted toetasid oma toodete või teenustega. Otsisime toetajaid oma tutvusringkonnast, kuid kirjutasime ettevõtetele ka päris palju kirju,“ rääkis Tähnas.

Heategevusprojekti toetasid veel Judent hambakliinik, Sokisahtel, MacDonalds,  A le Coq, Mattias Caffee, Astri köök, Dot Holding,  Escaper põgenemistuba, Lättemaa seikluspark, Kaanon Kinnisvara,  Raadimõisa Snowtube, Räpina Paberivabrik, Veriora Tsunft, Nopri Talumeierei, Uuskaubi talu, Aivar Siimu Energia Talu, Wiera Natural, Berry Farming, Lõuna-Eesti Mesi, Vada Gild, Kommipomm, Estover, Tegopak ja Forum Cinemas. Politsei jagas näiteks lastele helkureid ning Põlva Kooli, Põlva lasteaia Lepatriinu ja Räpina lasteaia Vikerkaar lapsed valmistasid heade soovidega südamlikke jõulukaarte.  “Palju tänu kõigile toetajatele.”

„See oli juba 14-nes aasta, kui kutsehariduskeskuse noored heategevusprojekti korraldavad. Alguses lihtsalt joonistati ja saadeti hooldekodu eakatele jõulukaarte, kuid nüüd on sellest kasvanud suur ettevõtmine. Endalegi uskumatu, et nii suure asja saime teoks teha,“ kinnitas Tähnas  ja lisas, et kursusele õpetas see omavahelist koostööd tegema aga ka ettevõtetega suhtlema. „Kindlasti õpetas ka seda, kui tähtis on märgata ja aidata.“

Projekti korraldasid Gerly-Maarja Rondo, Hanna-Kaisa Jallai, Rein Lillak, Siivo Saar ja Karel Küüts ärikorralduse 2. kursuselt ja Keli Tubin, Ekke-Kaur Vosman ärikorralduse spetsialisti 1. kursuselt ning toetas õpetaja Külliki Vaske.

Lisainfo:

Maria Elisa Tähnas
õpilane
maria-elisa.tahnas@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11