fbpx
Tagasi

Tartu Rakendusliku Kolledži avaaktusele oodatakse 3212 õpilast, kellest ca 1500 alustab kooliteed. Ligikaudu 1500 õpilase seas alustab kooliteed ka rekordiliselt 80 ukraina õpilast, keda on ligikaudu 30 võrra rohkem kui eelmisel õppeaastal.

Võrreldes eelmise aastaga on kasvanud õpilaste sisseastumisavalduste arv ligi 8%. Tartu Rakendusliku Kolledži direktori Raini Jõksi sõnul võib protsent näida väike, kuid konteksti pannes, tähendab see ligi 200 avaldust rohkem võrreldes eelmise õppeaastaga. “Mul on hea meel näha, et kutseharidusse jõuab üha rohkem noori ja seda aastaringselt. Statistikast oleme märganud, et vähenenud on küll täiskasvanud õppijate arv, kuid üha rohkem noori leiab tee rakendusliku hariduse juurde,” sõnas Jõks.

Sellel aastal on Tartu Rakenduslik Kolledž võtnud vastu veelgi rohkem Ukrainast pärit õpilasi, andes neile võimaluse jätkata siin kooliteed ja aidates neid keeleõppega. Kooli tugikeskuse juhi Ksenia George sõnul on sooviavaldusi palju. “Teeme omalt poolt kõik endast oleneva, et pakkuda ukraina noortele mitmekesiseid võimalusi haridust omandada ja edasi liikuda ning aitame neid igakülgselt haridusteemades,” ütles George.

Tartu Rakendusliku Kolledži õpilaste põhiosa moodustavad põhihariduse baasil õppijad, keda on 1. septembri seisuga 1894. Põhihariduse nõudeta erialadel ja kutsevalikuõppes on 264 ning ülejäänu moodustavad keskhariduse baasil õppijad.

Kopli 1 Põllu 11