fbpx
Tagasi

Eile, 4. detsembril toimus traditsiooniline advendihommik, kus osalesid Tartu Variku Kooli 1.a klassi õpilased koos klassijuhatajaga. Tegu oli juba kümnenda üritusega, mille korraldasid Tartu Kutsehariduskeskuse IKT-osakonna õpilased ja õpetajad. Sel korral aitas kohtumist ette valmistada ja läbi viia kasutajakogemuse disaini õpperühm (KD18), kes sai sellest väärtusliku juhendamiskogemuse.

IKT osakonna juhataja Signe Vedleri sõnul sai projekt kümme aastat tagasi alguse soovist populariseerida IKT-alast kutseharidust ja tuua kooli tüüpilisest sihtrühmast nooremaid inimesi. Partneriks valiti Kunstigümnaasiumi, praeguse Variku kooli kunstikallakuga 1. klass. Mõned 2009. aasta advendihommikul osalenutest on tänaseks ka ise Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased. Koostööst on saanud õpetaja Eve Mäeoru ja teiste osakonna inimeste jaoks südameasi ning Variku koolis on advendihommiku kutse alati väga oodatud.

Läbi aastate on advendihommiku üheks peamiseks tegevuseks graafikalaudadel jõulukaartide joonistamine. Sel aastal kasutati fantaasiarikaste kaartide loomiseks erinevaid  vaba käega joonistamise tehnikaid, jõuluteemalisi šabloone ja kleepse. Lisaks oli igal lapsel võimalik värvida pilti, mis Quiver rakenduse abil liitreaalsusena ellu ärkas. Meeleolu aitas üleval hoida piparkookide, õunte ja kommide söömine ning jõulumuusika.

 Iga esimese klassi õpilane viis koduteele kaasa KD18 õpilaste kujundatud tänukirja ja suure omanimelise piparkoogi, mille olid valmistanud ja kaunistanud pagar-kondiitri eriala õpilased.

 

Lisainfo:
Eve Mäeorg
Kutseõpetaja
eve.maeorg@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11