fbpx
Tagasi

Septembris toimuvad EuroSkillsi võistlused Poolas ning Eestit esindab vastuvõtu administraatori võistlustules Tartu VOCO värske vilistlane Kelly Pindek. Kellyt on juhendamas Kristi Tarik ning tema tegemistele on kaasa elama minemas ligi 20-liikmeline grupp Tartu VOCO töötajaid. Kellyga tegi intervjuu Worldskillsestonia. Avaldame loo muutmata kujul ka siin.

Mis eriala õpid/õppisid? Mis selle eriala juures kõige rohkem meeldib?

Õppisin vastuvõtu administraatoriks Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kooli valimine ei olnud minu jaoks raske. Teadsin juba umbes viiendas klassis, et Tartu Kutsehariduskeskus (vana nimega) on just see õige koht. See oli tõepoolest ainukene kool, kuhu ma ka kandideerisin.

Erialavalik tuli ootamatult. Lihtsalt ühel päeval kooli veebilehel ‘scrollides’ märkasin, et oh äge, lähen proovin. Kuid muidugi pakkusid mulle ka huvi teised erialad, näiteks ehitusviimistleja, kelner.

Selle eriala juures meeldib mulle enim see, et iga päev, iga situatsioon on erinev. Üsna tihti tuleb välja tulla oma mugavustsoonist ning olla loov. Kuid olenemata olukorrast on külaline alati minu kuningas.

Kuidas jõudsid EuroSkillsini?

EuroSkillsiga tegin tutvust peale Noore Meistri võistlust. Ütlen ausalt, mul polnud varem õrna aimugi, et miskit sellist kuskil toimub. Arvasin, et meistrivõistlused on vaid sportlastele.

Kui ületasin ettenähtud piiri Noorel Meistril ning mulle pakuti võimalust võistlusel osaleda, tuli see JAH sõna väga kiiresti. Väga palju minu vastuses mõjutas ka mind minu ema. Tema jaoks oli see tõeliselt auväärt saavutus. Kuidas ma siis peaksin ära ütlema?

Mulle meeldib võistluse juures enim see, et ma olen kohanud nii palju ägedaid ja talendikaid noori, kes on samamoodi väga palju pingutanud ja andnud endast parima.

Mulle meeldib ka võistluse mõte – kõigil on võimalus ennast proovile panna ja näidata enda oskusi.

Kuidas lähevad ettevalmistused?

Ettevalmistused sujuvad kenasti, tunnen ennast iga harjutamisega aina enesekindlamalt.

Harjutamisest on saanud juba minu igapäevane rutiin, koristades kodu või igal vabal hetkel, harjutan ma mõttes või kõva häälega check-in’e ja check-out’e. See omaette pusimine on mind väga palju aidanud. Tihtipeale taipan, et igal probleemil on nii palju lahendusi, kuigi algul ei suutnud justkui miskit välja mõelda.

Minu järgmiseks sammuks on õppida etteantud programmi tundma ning samuti harjutada check-in’e ja check-out’e nii palju kui mõistus võtab. Samuti õpin ja tutvun hotelli piirkonnaga. Materjali on palju, tuleb leida kuldne kesktee ja olla loov.

Mida ootad suurvõistluselt?

Ootan võitlust nii väga, õnneks on see juba käega katsutav. Tahaksin olla juba lõputseremoonial ning teistega tantsu lüüa. Kuid muidugi tekitab ka pingeid ootusärevus ning pisikene hirm on ikka sees, et mis mind nüüd ees ootab.

Võitlus on minu jaoks väga oluline. Tunnen, et olen saavutanud väga palju, arvestades oma vanust. Ma tean, et see aitab väga palju kaasa minu karjäärile ja tulevikule.

Mis on edasised plaanid?

Hetkel peale võistlust plaanin jätkata administraatorina, kuid tulevikus tahaksin luua enda oma väikesed puhkemajad meie imeilusatesse metsadesse. Samuti pakub mulle pööraselt huvi ilumaailm. Olen valmis valinud ka mõned koolitused, kus kindlasti tahaksin osaleda.

Kuid kui võtta tulevikku pikas perspektiivis, siis vaatan kuhu elu mind juhatab. Kindlasti tahan proovida erinevaid erialasid, töötada superägedates paikades ning lõpetuseks plaanin ma saada oma enda bossiks.

Lugu ilmus Worldskillsestonia.ee lehel

Kopli 1 Põllu 11