fbpx
Tagasi

Täna pidas Riigikogu liige Krista Aru tartu Kutsehariduskeskuses avaliku loengu teemal “Kuidas (kultuuri)mälu aitab kaasa kodanikus olemisele”. Krista Aru loeng oli pühendatud möödunud kodanikupäevale ning seetõttu keskendus ta kodanikeühiskonna teemadele.

Oma loengus tõi ta mitmeid näiteid kuidas kultuur toetab kodanikuks olemist. “Eesti arengus on väga oluline olnud koolmeistri koht,” tõi ta näiteid ajaloost ning rõhutas, et koolide roll on oluline ka praegu. “Peame rohkem väärtustama isetegemise oskusi,” sõnas ta.
“Praeguse infoühiskonna varjuküljeks on see, et igaüks on oma mullis, oma infoväljas ja see ei aita koostööle kaasa. Sellele vastukaaluks on aga vabaühendused, kes just koostöö ja ühiste ettevõtmiste kaudu hoiavad ja arendavad meie rahvuskultuuri,” rääkis Aru.

Krista Aru on olnud Eesti Rahva Muuseumi direktor, kelle eestvedamisel algatati ERMi uue hoone ehitamine Raadile. 2015 aastal valiti ta Eesti Vabaerakonna nimekirjas riigikogusse ning on praegu Riigikogu XIII koosseisu liige.

 

Lisainfo;
Aivar Lippmaa
õpetaja
aivar.lippmaa@khk.ee

 

 

Kopli 1 Põllu 11