fbpx
Tagasi

Sellel aastal on Tartu Rakenduslik Kolledž koos partneritega pannud Arvamusfestivalil üles suure telgi, mis on kahel päeval täidetud põnevate tegevustega. Lisaks asub Arvamusfestivalil haridusteemasid arutama Tartu VOCO direktor Raini Jõks.

See aasta on Euroopa oskuste aasta ning varasemalt on Tartu Rakenduslik Kolledž teinud koostööd Euroopa Komisjoni esindusega. Üheskoos on huvilistele tutvustatud erialasid Tartus toimunud noortefestivalil ning nüüd 12. augustil Paides.

Laupäeval, 12. augustil on kõik lahkelt oodatud juuksurisse, kätemassaaži või proovima põnevaid tegevusi keevitusest martsipanini! Tallinna Tööstushariduskeskuse ja Euroopa komisjoni esindusega koostöös näidatakse, milliseid oskuseid saab koolides omandada. Kohal on spetsialistid, kellelt on võimalus täpsemalt uurida õppimise ja erialade kohta. 

Tartu Rakenduslikus Kolledžis on 24. augustini avatud ka lisavastuvõtt vabadele õppekohtadele, seega kui mõni amet hakkab kohe meeldima, saavad huvilised avalduse teele panna samal päeval.

Tallinna Tööstushariduskeskus on esindatud juuksurite ning parduriga. Tartu VOCO on väljas mitmete töötubadega. 

  • Toidukooli töötuba, kus saab õppida martsipanist lillede valmistamist ja erinevaid tehnikaid martsipaniga töötlemiseks.
  • Ilukool pakub kätemassaaži ja võimalust valmistada ise omale kätekoorija.
  • IT- ja Turismikool kutsuvad nuputama ja koodi murdma.
  • Ärikoolis saab tutvuda laomajanduse ja e-kaubanduse saladustega ning panna ennast proovile erinevate bürootarvete ära tundmises.
  • Tehnikakoolis saab kätt harjutada virtuaalse keevitusmasinaga ja osaleda autoosakonna osavate näppude voorus.
  • Ehituskooli töötoas saab õppida erinevaid dekoratiivvärvimise tehnikaid.

Arvamusfestivalil on kohal ka VOCO tugikeskus, kus on võimalus saada karjäärinõustamist nii eesti kui vene keeles. Lisaks on võimalik õppida, kuidas kirjutada motivatsioonikirja.

12.augusti südapäeval arutletakse Festivaliklubi alal, mis roll on oskustel Eesti majanduse arengus. Arutelus, mis kannab pealkirja “Kuidas oskused aitavad meil paremat tulevikku luua?” avab teiste kõnelejate kõrval kooli vaatenurka Tartu VOCO direktor Raini Jõks. Põnevat arutelu suunab ajakirjanik Mirjam Mõttus.

Rohkem infot: https://arvamusfestival.ee/kaart/

Kopli 1 Põllu 11