fbpx
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus avab 2. jaanuaril talvise vastuvõtu. Õpihuvilistele on avatud lausa rekordarv ehk 22 erinevat eriala, neist pooled kas sessioon- või töökohapõhises õppevormis.

„Üha enam pakume täiendus- ja ümberõppevõimalusi juba töötavatele inimestele ning seetõttu on talviste erialade valikus rohkem paindlikke õppevorme aga ka lühemaid õppekavasid,“ ütles õppekorralduse juht Mariann Karja.
Juba veebruarist alates saab õppida näiteks plaatija või keevitaja ametioskusi aga ka kütte-ja jahutussüsteemide lukksepa või pottsepp-selli erialal. Sessioonõppes saab õppida muuhulgas reisikonsultandi või giidi oskusi ning töökohapõhiselt kaubanduse erialasid. Ka toidu- ja iluvaldkonnas on rohkesti erialasid: populaarse juuksuri ameti, rätsepatöö, pagari, kondiitri või kelneri õpinguid saab alustada talvel.

Mitmete erialade puhul pakume aga enesetäiendamise võimalusi neile, kel erialaõpingud või erialane töökogemus olemas. Näiteks autovaldkonnas saab õppida mootorsõiduki diagnostikuks või kere- ja värvitööde meistriks. Ka meesterätsepa ja turismiettevõtte juhtimise eriala õppimine eeldab baasoskuste olemasolu.

Suurimaks uuenduseks on aga kosmeetiku ja küünetehniku eriala avamine. „Tegemist on kutsehariduskeskuse päris uute iluvaldkonna erialadega. Küll aga tuleb tähele panna, et kui üldiselt on kutseõpingud õppijatele tasuta, siis need erialad on erandiks. Kosmeetiku ja küünetehniku erialaõpingute eest tuleb õppetasu maksta,“ lisas Karja.

Kõigi erialade ja õppevormidega saab lähemalt tutvuda kutsehariduskeskuse kodulehel: khk.ee/vastuvott/
Dokumentide vastuvõtt toimub 02.-13. jaanuarini kas e-keskkonnas või kooli kantseleis Tartu, Kopli 1-B102.

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11