fbpx
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskuse talvine sisseastumisperiood on alanud.  Valikus on kokku 19 erinevat õppekava ning enamik erialasid on sessioon- või töökohapõhise õppe vormis. Talviste sisseastujate õpingud hakkavad pihta juba veebruari alguses.  

Karjäärinõustaja Liine Maasika sõnul on talviste erialade seas enam õppimisvõimalusi neile, kes tahavad ennast õpitud erialal täiendada või ka uut ametit õppida. “Just täiskasvanud õppijatele mõeldes, on enamik õppekavasid kas sessioonõppe või töökohapõhise õppe vormis, mis võimaldavad töö kõrval õppida. Kui aga õppekavade ja õppevormide vahel  on keerukas orienteeruda, siis võib julgelt karjäärinõustaja poole pöörduda, ” ütles ta.

Nii avatakse sessioonõppes autokeretehniku, mootorsõidukidiagnostiku, keevitaja, CNC töötlemiskeskuse operaatori, plaatija, pottsepp-selli, kelneri, kondiitri, toitlustuskorralduse, giidi, majutuskorraldaja jt erialad. Sessioonõppe vormis on koolitundide osakaal väiksem, kuid see-eest iseseisva töö maht suurem.  Töökohapõhise õppe vormis oodatakse talvel sisetööde elektriku ja mehhatrooniku erialade õppijaid, kuid õppima saavad asuda vaid need, kes juba õpingutega seotud ametikohtadel töötavad, sest töökohapõhises õppes toimub kaks kolmandikku õppest töökohal praktilist tööd tehes ja vaid kuni kolmandik koolis.

Koolipõhiselt  saab keskhariduse baasil omandada kosmeetiku ja naiste kergete rõivaste rätsepa ametioskused. Põhihariduse baasil oodatakse õppijaid koostelukksepa ja treiali eriala kutseõppesse. Kutsekeskhariduse saab aga metallilõikepinkidel töötaja erialal. Vaata kõiki talviseid erialasid SIIT

Dokumentide vastuvõtt on juba alanud. Avaldusi saab esitada mugavalt  e-vastuvõtu keskkonnas või kutsehariduskeskuse kantseleis tööpäeviti kell 9-15 aadressil Kopli 1, Tartu.

Lisainfo:
Liine Maasikas
Tugikeskuse juht -karjäärinõustaja
e-post: liine.maasikas@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11