fbpx
Tagasi

Homme, 22. juunil lõpetab Tartu Ülikooli  kutsepedagoogika eriala juuksuri kutseõpetaja Gerly Sepping. Sündmuse teeb erakordseks tema diplom cum laude, mis on kutseõpetajate seas esmakordne saavutus.

„Tekkis jah, selline mõte, et võiks kooli minna,“ märkis Gerly oma kolm aastat tagasi alustatud kõrgkooli õpingute algust meenutades. „Mulle meeldib suhelda ja mingil hetkel sain aru, et on tore oma teadmisi ja kogemusi edasi anda. Juuksuritöö on ju ka suhtlemine, kuid õpilastega on see teistmoodi, vaheldusrikkam.“

Kuigi töö ka pere kõrvalt ei ole õppida lihtne on Gerly suurepäraselt hakkama saanud. Lausa tõusvas joones, sest ka lõputöö teemal „Kutseõpetajate tehnoloogia alased uskumused ja nende hinnangud tehnoloogiliste vahendite kasutamisele õppetöös“,  kaitses ta hindele A.

„Jõudsin selle teemani ühel koolisisesel koolitusel, kui üks hollandlane käis rääkimas nutiseadmete kasutusest koolis. Kuna see tekitas vastakaid arvamusi, siis pakkus teema  mulle huvi,“ selgitas Sepping. Oma töö tulemusena saab ta väita, et kutseõpetajatele oleks vaja praktilisemat õpet, et näidata, kuidas neid nutivahendeid oskuslikumalt õppetöös kasutada. „Ka juuksuriõppes saab nutiseadmeid kasutada. Näiteks väga kasulik on teha pilte tehtud töödest, sest pilt aitab kõrvalt vaadata, näeb teistmoodi vaadet ja arengut,“ märkis ta.

Palju õnne kutsepedagoog Gerlyle!

Lisainfo:
Liivi Raudsepp
direktori asetäitja õppealal
tel 7361 861

 

Kopli 1 Põllu 11