fbpx
Tagasi

31.jaanuaril stardib uus kutsevalikuõppe rühm, kuhu on juba kümneid kandidaate. Kutsevalikuõpe annab noorele võimaluse ennast paremini tundma õppida ja selgitada välja oma huvid, tugevused ja soovid.

Tartu Rakendusliku Kolledži tugikeskuse juhi Liine Maasika sõnul on õppekava sihtgrupiks noored, kelle haridustee on katkenud või kes vajavad lisatuge ja -julgustust oskuste omandamisel, et liikuda elus edasi. 

“Neid õpilasi on omajagu, kes ei ole peale põhikooli lõpetamist valmis teadlikult valikuid tegema. Meie juurde satub ka koolitraumaga õpilasi, kes on kaotanud usu sellesse, et koolis on tore või et nad üldse millegagi hakkama saaksid. Õnneks on meie juures õpe praktilist laadi ja valdav osa õpilasi saavad meilt eduelamuse, mis aitab taastada nende eneseusku. Meil on palju edulugusid ja eks nende najal me toimetada jõuamegi,” rääkis Maasikas.

Õpe kestab 5 kuud ja koolis käiakse esmaspäevast reedeni. Õppe käigus on peamine rõhk õpilaste karjääripädevuse arendamisel: kutsekoolide võimaluste ja erialadega tutvumine, praktika huvipakkuvatel erialadel kooli õppebaasides või ettevõttes, enda huvide ja soovide kõrvutamine erialadega jne. 

“Kui õpilane teeb peale õppe lõppu endast lähtuva ja jõukohase erialavaliku, oleme oma eesmärgi täitnud. Suurt rõhku paneme ka õpioskuste arendamisele ja säilitamisele ning suhtlemisoskuste ja digipädevuste arendamisele. Grupiga töötavad igapäevaselt mentor Anu Perve ja tugiisik Ksenija Raikerus, kes loovad toetava ja turvalise keskkonna ja teevad palju ühisüritusi, mille käigus õpilased teineteise ja kooliga edukalt kohanevad, “ kirjeldas Maasikas.

Õpe algab 31. jaanuaril 2023, huvilistega hakkame vestlema alates 16.01.23. Oma huvist palume teada anda saates meili mentorile anu.perve@voco.ee. Rühma komplekteerimisel lähtume sellest, et võimaluse saaksid eelkõige need noored, kellel on soov edasi õppida, kelle toevajadus on välja selgitatud ning kes ei ole mõnes teises kutsekoolis sama õpet juba läbinud.
Loe lähemalt kutsevalikuõppe kohta SIIT.

Lisainfo:
Liine Maasikas
Tartu Rakendusliku Kolledži tugikeskuse juht
tel 7361 878
liine.maasikas@voco.ee

Kopli 1 Põllu 11