fbpx
Tagasi

Neljapäeval, 1. juunil toimus VOCO rahvusvahelise koostöö ja projektide kevadseminar, kus võeti kokku lõppeva õppeaasta tippsündmused. Märkimisväärselt kasvas õpirändurite arv ning purustati kõik senised rekordid.

2022/2023 õppeaasta jooksul käis õpirändamas kokku 213 VOCO õpilast. Neist suurem enamus olid välispraktikal, kuid 7 õpilast käisid ka rahvusvahelistel kutsevõistlustel , 23 õpilast projekti Europe Past, Present, Future kohtumistel ning 7 õpilast TUVA projekti kohtumisel. Kõige rohkem õpirändureid käis välispraktikal Taanis, kuid sihtkohtade esikolmikus olid veel ka Hispaania ja Türgi.

Õpirändamas käis ka 111 haridustöötajat, mis on samuti rekordarv. Õpirännete eesmärgid ja sihtkohad olid mitmekesised ning toimunud seminaril tutvustati vaid osa nendest. Kuna VOCO koostööpartnerite ritta on tulnud Nettur Technical Training Foundation Indiast, siis said õpetajad
Vilve Pohla ja Tanel Plovits käia esmaseid kontakte loomas Indias, Bangalores. Gerli Sepping, Monika Lattik, Elo Õun ja Katrin Krünvald käisid Barcelonas, et Salvador Seguí instituudis parukate tegemist õppida. Õpetajad Tiiu Laid,  Kalle Viira ja Karin Ruus külastasid Hannoveri ja seal toimudud Metsa- ja puidutööstuse messi Ligna 2023, et uuematest tehnoloogiatest ja trendidest ülevaadet saada. Õpetaja Timo Puistaja tõestas oma õpirändel Korfu saarele, et hoolimata kultuurilistest eripäradest on IT-õpe universaalne. Koguni sedavõrd, et tühja pudeli ja paberilehe abiga saab arvutivõrkude teemalist külalistundi läbi viia. Õpetaja Helin Liivi õpiränne Saksamaale projekti “Slowing down fast fashion” raames andis aga palju ideid edaspidiseks
koostööks ning juba on paigas plaan korraldada ülekooliline teemanädal “Ära viska ära” ehk mida teha riietega, mida me ei kanna.

Lisaks õpilaste ja haridustöötajate õpirännetele oli VOCO välismaiste õpirändurite sihtkohaks. Võtsime vastu kokku 97 välisõpilast ja 93 haridustöötajat ning tutvustasime neile Eesti kutseharidussüsteemi, hariduse digitaliseerimist, tugiteenuseid ja mentorlust ning meie kolledžit. VOCO toetab Eesti hariduse edulugude jagamist ja oleme partneriks Education Estonia portaalis.

Õppeaastat iseloomustavad ka suur välisprojektide arv, milles osaleme. Uueks ja huvitavaks väljakutseks on Auto-COVE projekti käivitumine, et kasvada Eesti elektri-ja hübriidautode kutseõppe tippkeskuseks. „Kokku on projektide maht ületanud 3 miljonit eurot, kuid rahast tähtsam on võimalus
arendada õpetajate ja õpilaste kompetentse ning kaasajastada kooli õppetööd rahvusvahelises koostöös,“ sõnas projektide teenistuse juht Andrei Atškasov.

Loo kirjutas projektijuht Kaire Mets

Kopli 1 Põllu 11