fbpx
Tagasi

Eile, 8. detsembril lõpetas meesterätsepa eriala esimene lend. Pidulikul koosviibimisel anti lõputunnistused kaheksale vastsele meesterätsepale.

Tegu on jätkuõppe erialaga, mis tähendab, et rätsepatöö oskused peavad omandatud olema.  Üheksa kuu pikkuse õppeaja jooksul spetsialiseerutakse vaid meesterõivaste õmblemisele alates triiksärgist kuni mantlini. Valikainena õpitakse ka meeste aksessuaaride õmblemist – lipsud, kaelasidemed, frakivööd, mütsid jms.

Osakonnajuhataja Liivi Lõhmussaare sõnul on meesterätsepa eriala oskused väga nõutud, sest juba aastakümneid on rätsepatele õpetatud vaid naiserõivaste valmistamist ning üksikud entusiastid pidid meesterõivaste saladusi omal käel või mõne meistri juures õppima. “Oskajatest oli puudus küll, seda näitab kasvõi see, et lõpetajad jätkavad erialase tegevusega. Näiteks Kertu Lepasaar on juba alustanud oma moestuudioga ning Marju Bergmann hakkab juhendama järgmisi rätsepatöö õppureid,” selgitas ta.

lopetamine
Meesterätsepa eriala lõpetajad, I lend

Meesterätsepa eriala saab õppima hakata juba veebruaris 2017. Dokumentide vastuvõtt kutsehariduskeskusesse toimub juba 2.-13. jaanuarini.

Lisainfo:
Liivi Lõhmussaar
Kergetööstuse- ja iluosakonna juhataja
tel 7361 871

Kopli 1 Põllu 11