fbpx
Tagasi

13. oktoobril anti Tarmetec OÜ-s pidulikult üle stipendiumid kahele VOCO õpilasele. Mõlemad noormehed pälvisid 2500 euro suuruse stipendiumi õpingutega seotud kulude katteks.

Stipendiumi andis üle Toomas Lepp, kes on Tarmetec OÜ tegevjuht. METECi stipendiumi eesmärk on toetada kutseharidusõppe või kõrghariduse tehnika erialasid omandavaid õpilasi ja üliõpilasi ning tõsta huvi tehnikaalade õpingute vastu.

Üks noormeestest, kes pälvis METEC stipendiumi oli Aleks Kokk, kes on VOCO mehhatroonika eriala 2. kursuse õppur. Ta oli üllatunud ning väga rõõmus ja tänulik, et osutus valituks. Aleks rääkis, et tänu stipendiumile ei pea ta kooli kõrvalt tööle minema. “Kuna elan hetkel omaette ning viimasel ajal on kõik asjad läinud kallimaks, siis antud stipendium aitab mul hakkama saada ning annab võimaluse kulutada vaba aega eelkõige õppimisele. Vastasel juhul peaksin ma kooli kõrvalt kulude katteks vaba aega suuresti kasutama tööl käimiseks,” rääkis Kokk.

Aleks soovitab silma peal hoida Kultuurikapitali lehel. “Kui mõni õpilane on väljaspool Tartut ja soovib samuti kandideerida mõnele stipendiumile, siis soovitan end õpingute ajaks kirjutada Tartu linna sisse. See on üks tingimus, mis peab olema täidetud, et saaks avaldust esitada ning kandideerida. Eelmisel aastal selle vea tegin ning jäi kandideerimata,” kirjeldas Kokk.

Palju õnne stipendiaatidele ning edu edaspidiseks!