fbpx
Tagasi

Eelmisel nädalal jõudis meieni rõõmusõnum – VOCO IT Akadeemia õpilane Kermo Nurmeoja on Noor Meister 2024 IT-s! Kermo on kogu oma õpitee jooksul olnud VOCO ja IT Akadeemia parimaks reklaamiks. Olgu selleks õppimine klassiruumis, praktikal, tegutsedes õpilasfirmas Rahatähed, noorsootööd tehes või hoopis SEB-i koolisaadikuna. Tema särav edulugu on loodetavasti innustuseks järgmistele ning kinnituseks, et kui mees seab endale eesmärgi ja liigub teadlikult selles suunas, jõuab ta varem või hiljem sinna. Rääkisime põgusalt Kermoga, et täpsemalt mõista, milline on tema karjääriredeli tõus olnud ning millised oleksid soovitused järgmistele tulevikutegijatele.

Kuidas jõudsid oma erialavalikuni?
Minu huvi IT-valdkonna vastu sai alguse juba 5. klassis, kui nägin lähedalt IT-spetsialisti tööd ja mind paelus mõte aidata teistel arvutiprobleeme lahendada. Põhikoolis meeldis mulle väga informaatika ning hakkasin juhendama noortekeskuses IT-huviringi. Kuigi tegin 9. klassis ka Tartu gümnaasiumide ühiskatsed, valisin lõpuks IT Akadeemia, kus saab kutsehariduse ja gümnaasiumihariduse ühendada. See tundus olevat suurepärane võimalus õppida juba gümnaasiumi ajal seda, mis mind tõeliselt huvitab. IT Akadeemia eeliseks on, et lisaks erialaõppele valmistatakse õpilasi ette riigieksamiteks, võimaldades jätkata edukalt õpinguid ülikoolis.

Võitsid just Noore Meistri tiitli ja esikoha. Palju õnne veelkord! Räägi, kuidas valmistasid ennast ette kutsevõistluseks?
Ettevalmistus kutsevõistluseks algas juba 1. kursuse esimesest IT-tunnist. Dokumenteerisin kõik IT-ained oma sõnadega, mis aitas mul alati õpitut meelde tuletada ja korrata. Pärast VOCO Aasta Tegija IT-süsteemide spetsialistide võistluse esikoha saavutamist, hakkasin kordama vanu materjale ja läbisin Windows operatsioonisüsteemi administreerimise kursuse. Kool võimaldas ka treeningplatvormi litsentse, kus läbisin erinevaid laboreid. Ettevalmistus oli vajalik, sest võistlusülesanded olid teadmata ja pidin olema valmis laiapõhjaliste teadmiste ja oskustega. Kaks nädalat enne võistlust saadeti põhivõistlusülesanne, mille järgi harjutasin plaanipäraselt.

Väga tore! Mida tähendab Sinu jaoks selle võistluse võitmine?
Võistluseks ettevalmistumine ja võistlemine kinnitasid, et IT-süsteemide spetsialisti töö meeldib mulle ja soovin tulevikus sel alal töötada. Võitmine näitab, et minu teadmised ja oskused on juba piisavalt head, et olla hea IT-süsteemide administraator. Võistluse tase oli kõrge, sest esikolmikul arvestatakse kutse taotlemisel võistlustulemust, seega ei pea kutseeksamit sooritama. Esikoht tuli mulle üllatusena, kuid see annab hea boonusena eelise praktikale ja tööle kandideerimisel.

Mida ütleksid-soovitaksid noorel, kes hetkel kaalub, kas tulla IT-Akadeemiasse või mitte?
Kui oled kindel, et soovid ülikoolis IT-d õppida, siis IT Akadeemia on suurepärane valik. See annab sulle eelise teiste ees, kes lähevad ülikooli peale gümnaasiumi – sul on olemas kutsetunnistus, töökogemus (üle 1000 tunni praktikat), kokkupuude erinevate tehnoloogiate ja tarkvaradega ning võistluskogemus. Saad teada, mis valdkond täpsemalt paelub – näiteks mina ei teadnud õppima asudes midagi arvutivõrkudest ega serverite administreerimisest, kuid nüüd soovin just nendesse valdkondadesse spetsialiseeruda. Kui IT lihtsalt huvitab, kuid pole kindel, kas see on õige, soovitan läbida üks erialane kiirkursus. Uus kestlike tehnoloogiate eriala on ka suurepärane valik neile, kes pole veel kindlad – sealt saadud oskused tulevad igal juhul kasuks.

Aitäh Kermo ja lennukalt kõrgustesse!

Kopli 1 Põllu 11