fbpx
Tagasi

9. veebruaril elasime me kõik kaasa Tartu Rakendusliku Kolledži elektrikutele Kevin Uusnale ja Marten Kuusile. Marten ja Kevin tegid tublisti tööd, kui superfinaali pääses VOCOst edasi Kevin. Uurisime Kevinilt lähemalt, mis tunded ja mõtted teda valdavad. Saates asus ta võistlustulle 14 noore vastu kaheksast koolist, kes kõik püüdsid Noore Meistri tiitlit.

Tagasivaadates oleks võinud tõesti mõnda asja muuta ja tööd kiiremini teha, aga sellest saabki alles peale võistlust aru ning minevikku pole võimalik muuta,” rääkis Kevin. See oli tema esimene elektrialane võistlust ning Kevini sõnul sai ta sealt palju kogemusi.

Kevini käest uurides, mis talle kõige enam raskusi valmistas, oli vastus lihtne – aega on raske jälgida. Eks see ole ka mõistetav! “Ülesanded ise nii keerulised ei olnud. Sain ilusti aru, mida tuleb teha, aga kui tööhoog tuleb sisse, siis ajataju kaob ja see mulle saatuslikuks saigi,” sõnas Kevin. Kevin toob välja, et teleekraani tagant oli huvitav teise pilgu alt enda tööd näha. See tuletas meelde võistluse erinevaid hetki.

Kevin tegeleb hobikorras generaatorsüsteemi ehitamisega, mis toidaks ta toa elektriga. Kuid see pole veel kõik, vahel tegeleb ta ka raadiosidesüsteemidega ning aastate jooksul on tema käte all valminud palju huvitavaid vidinaid. “Erialased oskused on olnud kindlasti suureks abiks. Mõistan ise ehitada ja oskan süsteemi enne peas valmis mõelda,” jagas Kevin kogemusi.

Tulevastel õppuritel, kes mõtlevad elektriku eriala valida, soovitab Kevin seda teha. “Elektriku eriala annab elektrimaailma avastamiseks stardipaugu, kuna valdkond on väga lai ja tehnoloogia areneb valguskiirusel. Tööst kindlasti puudust ei teki, kui pea lõikab ja õppimistahet on”.

 

Soovime Kevinile palju edu tegemistes!

Vaata saadet järgi SIIT

Foto: Noor Meister

Kopli 1 Põllu 11