fbpx
Tagasi

18. detsembril eetris olnud võistlussaates Noor Meister selgitati välja parimad veebiarendajad. Esikoha ning tiitli Noor Meister pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane Gregory Villmann.

Võistlused peeti Tartu Kutsehariduskeskuses ning telesaatesse pääses kokku 5 osalejat Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikumist ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest. Poolfinaalis tuli õppijatel täita erinevaid front end ja back end ülesandeid. Gregory kõrval pääsesid edasi lõppvooru Emilia Tallinna Polütehnikumist ja Nikita Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest. Finaalülesandena tuli võistlejatel luua IT-erialade õpet populariseeriv maandumisleht WordPress sisuhaldussüsteemi kasutades. Üllatusülesandena disainisid finalistid mobiilirakenduse tuntud juutuuberile, kelleks oli Deana Noop.

Gregory Villmanni sõnul osales ta Noore Meistri võistlusele erialaõpetaja Ly Otsa soovitusel. „Olin koolis ühe ülesande lahendamisel teistest kiireim, Ly märkas seda ja tegi mulle ettepaneku võistlustele minna. Kuna ma mängin tipptasemel korvpalli ning olen muuhulgas ka Eesti meister korvpallis, ei ole võistlemine minu jaoks võõras teema. Andsin kiirelt oma „jah“ sõna,“ võttis Gregory saatesse sattumise kokku. „Eks alguses lõi filmimine ja sellega kaasnev ikka väikese võistluspinge sisse, aga kui keskendusin ülesannete lahendamisele, läksid kaamerad meelest,“ tõdeb ta tagantjärele. Noormehe juhendaja Ly Otsa hinnangul olid Gregory trumpideks raudne võistlusnärv ja täpne tööjuhiste järgimine. „Lisaks on ta kiire õppija: Gregory omandas võistluseks vajalikud oskused väga lühikese aja jooksul. See kõik kokku tõenäoliselt tagaski talle võidu,“ kiidab Ly õpilast. Gregory ise näeb oma võidu taga kombinatsiooni erialasest töökogemusest, koolis õpitust ning suurepärasest juhendajast.

Gregory, kes õpib Tartu Kutsehariduskeskuses noorem tarkvaraarendaja erialal, sattus koolipinki seoses tööga. „Töötan küll juba IT-ettevõttes arendajana, ent soovisin ka erialase hariduse omandada. Kutsekool pakub paindlikku ja praktilist „käed külge“ õpet, mis mulle töös enim kasuks tuleb, seetõttu otsustasingi kutsehariduskeskuse kasuks,“ selgitas Gregory koolivaliku tagamaid. Tulevikus unistab ta töötamisest mõnes Eesti edukas ükssarvikus nagu Bolt, Wise või Pipedrive.
Saade on järelvaadatav SIIT.

 

Lisainfo:

Ly Otsa
Kutseõpetaja
ly.otsa@khk.ee