fbpx
Tagasi

13.–15. mai toimus Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Oskuste festival „Noor Meister 2024“. Festival tõi kokku paarkümmend eriilmelist ja põnevat kutsemeistrivõistlust, kus panevad end proovile andekad kutseõppurid üle Eesti. VOCO-st osales võistlustel kokku 35 õpilast. Meie õpilastest võistlesid mehhatroonikud, restoraniteenindajad, IT-süsteemide administraator, müürsepad, laotöötajad, ehitusviimistleja, elektroonikud, ettevõtlusoskused, kokk, graafilised disainerid, raamatupidajad, sõiduautotehnikud, restoraniteenindajad, vastuvõtu administraatorid, sekretär-bürooassistendid, hotelliteenindajad ja puhastusteenindajad.

Võistlust kĂĽlastas ka President Alar Karis, kes kirjutas oma sotisaalmeedias: “Paljud võistluse korraldajad ja kohtunikud on ka ise endised võistlejad. Nemad on kutseharidusest leidnud hoolaua edukale karjäärile ja soovivad nĂĽĂĽd anda oma panuse ka kutsehariduse uuendamisse. Nende eeskuju annab tänastele võistlejatele indu ja kohtunikena on neil kõige teravam silm. Vestlustes noortega sai selgeks, et kutsehariduse ĂĽmber keerleb palju alusetuid mĂĽĂĽte. Hea kutseharidus, mis käib ajaga kaasas, toetab meie majanduse arengut ja annab paljudele noortele võimaluse oma võimeid parimal moel rakendada.”

Pärast kolme päeva täis pühendumust ja oma oskuste demonstreerimist võime uhkusega öelda, et VOCO noored on tõelised tulevikutalendid!!

Kokku toodi VOCO-sse lausa 6 MEDALIKOHTA, wow!
🏢 Parim hotelliteenindaja – Lisanna Sonn (I koht)
👩‍🍳 Parim kokk – Anette Raasik (I koht)
🧑‍💻 Parim IT-sĂĽsteemide administraator – Kermo Nurmeoja (I koht)
👨‍🚒 Väga tubli ehitusviimistleja – Johanna Gross (II koht)
🚗 Väga tubli sõiduautotehnik – Madis Terandi (III koht)
👨‍🔧 Väga tubli elektroonik – Henrik Ostrov (III koht)

Kiitus tublidele juhendajatele ja palju õnne kõikidele osalejatele uute kogemuste puhul! Soovime teile kõigile palju-palju edu!

Kopli 1 Põllu 11