fbpx
Tagasi

Lõppenud ülemaailmsetel WorldSkills kutsevõistlustel näitasid IT-süsteemide administraatori erialal võistelnud Gen Lee ja müürsepa erialal võistelnud Veiko Kook oma kõrget meisterlikkust. Nelja päeva jooksul antud ülesanded pakkusid pinget ja olid nii vaimule kui füüsisele tõsiseks väljakutseks, kuid meie õpilased said nendega väga hästi hakkama.

„Me teeme oma tööd hästi ja meie õpilased on maailmatasemel,“ sõnas kutsehariduskeskuse direktori asetäitja õppealal Liivi Rausepp. “Medalid medaliteks, aga see võitlus on võrreldav olümpiamängudega ning nii kõrges konkurentsis oleme olnud väga tugevad,” lisas ta.

IT-süsteemide administraatori võistlustel hea tulemuse teinud Gen Lee kogus kokku 689 punkti, millega saavutas 28 osaleja seast 16. koha. Meisterlikkuse medalist jäi puudu vaid 11 punkti. IT süsteemide administraatori eriala võistluse võitis Korea võistleja, talle järgnes Indoneesia ja Iraani võistlejad. Geni juhendas Erko Pärna Kehtna Kutsehariduskeskusest.

Müürseppade võistlusel edukalt võistelnud Veiko Kook kogus hindajate käest 677 punkti ning oli selle tulemusega 31 võistleja seas 23. Müürseppade kuldmedali võitis Hiina võistleja, esikolmikus olid veel Austria ja Itaalia noored. „Ma ise arvan, et läks hästi. Tean neid kolme viga, mis tegin, aga muidu olen rahul, et ära tegin,“ ütles Veiko kohe peale võistluse lõppu.  Veiko juhendaja oli ehituse kutseõpetaja Kaido Toobal.

Eesti osales kokku 12 võistlusalal. Meisterlikkuse medali pälvisid graafiline disainer Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist, restoraniteenindaja Karl-Kevin Miinpuu  Haapsalu Kutseharidiskeskusest ja kokk Märten Kadu Tallinna Teeninduskoolist.

Kokku osales 22.-27. augustil Kaasanis peetud WorldSkills kutsemeistrivõistlustel 1354 võistlejat 63 riigist, kes võtsid mõõtu 56 erineval võistlusalal.