fbpx
Tagasi

Heategevusprojekt “Imelised jõulud”, mille raames viiakse jõulusoojust Tartu Hooldekodu eakatele ja Tartu Mäe Kodu lastele toimub tänavu juba 16 korda. Traditsiooni taga on Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorralduse spetsialisti eriala õpilased.

Projektijuhi Merili Miti sõnul on tegu pika ajalooga heategevusüritusega, mis aasta-aastalt on suuremaid mõõtmeid võtnud. “Peale selle, et õpilased panustavad ise heategevusse, saavad nad tohutu organiseerimiskogemuse, mida annab nii toetajate kui sposnoritega suhtlemine ning kahe jõuluürituse korraldamine. Näiteks sel aastal oleme sposnsorite leidmiseks saatnud välja ligi kakssada kirja,” selgitas ta. Lisaks on õpilased korraldanud Mardilaada, mille tulu anti samuti heategevusprojekti elluviimiseks.

Osa toetajate poolt annetatud toidukaupu on juba üle antud ning nii jõuavad Tartu Milli täistera kaerahelbed ning Salvesti praekapsad, marineeritud kurgid ja mehud pühade ajal hooldekodu ja Mäe kodu elanike toidulauale. “Me olime oma toidukraamiga hooldekodus väga oodatud ja kiidetud ning selline soe vastuvõtt tegi rõõmsaks ja andis kindluse, et teeme koos tõesti midagi, millel on tähendus,” rääkis Merili ja lisas, et kokku sai üle antud 400 pakki kaerahelbeid ja kastide kaupa Salvesti purgitooteid.

Juba teisipäeval, 11.detsembril toimub Tartu Hooldekodus aga jõulukontsert, kus eakatele esinevad Rein Lillaku pereansambel ”Sirgutii”, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, kitarrist Arnold Milihhin, 8.aastane Remo loeb luuletuse ning ühislaulmist eakatega saadab klaveril Annabel Kuusik. Kontserdi ja õhtusöögi juurde saavad eakad nautida Kutsehariduskeskuse pagarite küpsetatud kringlit. “Lisaks jagame eakatele komme, mandariine, ristsõnu, sokke ning tubadesse viime potilille Jardini lillepoelt,” ütles Merili.

12. detsembril on Mäe Kodu lapsed kutsutud Eesti Põllumajandusmuuseumisse jõulupeole. “Muuseum korraldab toreda jõuluprogrammi, peale seda katame lastele rikkaliku toidulaua Tartu Kutsehariduskeskuse, Nõo Lihavürsti ja Jaagumäe Kaubanduse abiga ning muidugi on tulemas jõuluvana, et jagada välja prisked kingipakidm,” selgitas Merili. Peale kosutavat õhtusööki, saavad lapsed nautida veel Teadusbussi vahvaid katseid.

“Kõik see toredus on võimalik tänu sponsorite abile, keda sel aastal on lausa rekordiliselt,” kinnitas Merili Mitt. “Meil on tekkinud iga-aastased sponsorid, kes alati toetavad eakate ja laste jõuluprojekti: näiteks Salvest, A. Le Coq, Tartu Veevärk, Bambona, Sulemees, Nõo Lihavürst, Jaagumäe Aga sel aastal on lisandunud veel palju uusi toetajaid: Liia Avaste perekond, Tartu Mill, Magaziin, Viking Line, Jardin, Kraba, Saku AS, Eesti Põllumajandusmuuseum, Tartu Lumepark, Coop, Teadusbuss, LPP Estonia, Ratastel Spa ja Õhtuleht ning lisaks veel mõned eraisikud. Ärikorraldajate nimel tänan kõiki sponsoriid, kes aitavad muuta eakate ja lastekodu laste jõulud imeliseks,” tänas ta.

Kui aga keegi veel soovib õla alla panna, siis selleks on veel võimalus. „Tegelikult on meil tõesti natuke raha puudu, et kõik plaanid teostada,“ sõnas Merili. Rahalised toetused palume kanda Tartu Linnavalitsuse arveldusarvele nr EE521010220032600015. Lisada kindlasti viitenumber 18609178000008 ja selgitus „KHK Heategevusprojekt 2018“.

Lisainfo:

Merili Mitt
Tartu KHK õpilane
merili.mitt@khk.ee
tel 56869214

Kopli 1 Põllu 11