fbpx
Tagasi

Kosmeetikute õppegrupp kogus Tartu loomade varjupaigale 140 eurot, millele lisandusid söögid kassidele-koertele, kassiliiv, rätikud ja mänguasjad. Lisaks Tartu Rakendusliku Kolledži loomasõpradele, toetasid aktsiooni ka kaks loomapoodi. 18. jaanuari hommikul anti kogutud annetused üle varjupaigale.

Annetuse mõte sündis projektijuhtimise valikaine raames. Ainet juhatav õpetaja Mariin Alatsei pakkus välja, et õpilased prooviksid luua projekti, mille saaksid ka päriselt ellu viia. Projektijuht Karoliine Lail sõnas, et projekti läbiviimiseks oli neil aega vähem kui kuu. ”Kõige parem ja teostatavam idee tundus selline, mis ei nõua suurt rahalist kapitali, kuid millega saame midagi head teha,” sõnas Lail.

Esialgu oli 10-liikmelisel tiimil 5-6 ideed. Ühiselt leiti, et meeskond sooviks tegeleda loomade teemaga. Valiku tegemisel lähtuti ka sellest, kuidas etteantud lühikese perioodi vältel saaksid nad projekti päriselt realiseerida.

Ürituse kontseptsioon sündis mõttekäigust, kuidas saada inimesi rohkem annetama. Iga annetaja sai vastutasuks pea-, kaela- või kätemassaaži. “Massaaži pakkumisel oli kaks eesmärki: iga inimene, kes omapoolse abi annab, saab ka midagi vastu ning inimesi seeläbi motiveerida rohkem annetama,” selgitas Lail.

Projektijuht Karoliine Laili sõnutsi oli annetuste kogus kordades suurem, kui loodeti. “Kuigi projekti läbiviimiseks ei olnud palju aega, jõudis reklaam ning info ürituse kohta paljudeni, mis aitas kaasa ürituse õnnestumisele. Oli väga positiivne, meie kui õpilaste jaoks, et koolipere meid nii palju aitas ja toetas,” lisades, et ka kaks loomapoodi tegid annetuse.

Ürituse päeval oli massaaži soovijaid ca 20, kuid oli ka neid, kes soovisid lihtsalt annetada. Annetusi lisandus veel nädala lõpuni kogumiskastidesse.

Õppegrupi juhendaja Mariin Alatsei sõnul said õpilased hakkama suurepäraselt. “Nii kui ma selgitasin õpilastele minu plaani aine osas, et teeme päriselt midagi ära, olid nad minuga kohe nõus ning hakkasid aktiivselt tegutsema. Kuna lasin õpilastel valida projekti teema eelkõige lähtuvalt sellest, mis neid ennast huvitab, siis kajastus see ka kõikides tegevustes – kõik tegutsesid ühtse eesmärgi nimel ning oli näha, et tegemist ei ole nende jaoks lihtsalt aine arvestuse saamisega, vaid see läheb tüdrukutele päriselt korda ja soovitakse saavutada vaid parimat,” kirjeldas Alatsei noorte motiveeritust.

“Pean ütlema, et läksin tegelikult ise ka päris hasarti – kui palju me siis ikkagi suudame annetusi koguda? Mul on siiralt hea meel, et nii paljud meile koolis kaasa elasid ja andsid enda panuse! Meil tekkis õpilastega projekti organiseerimise ajal nii hea klapp ja meeskonnatöö. Mul on isegi pisut kahju, et õppeaine juba läbi sai, “ sõnas Alatsei ja lisades, et sai veelkord enda jaoks kinnitust, et selline õpetamise viis läbi konkreetsete tegevuste ja kogemuste, on üks parimaid lahendusi.

Kopli 1 Põllu 11