fbpx
Tagasi

Eile, 13. detsembril lõppes müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2018. Esikoha pälvisid Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased Veiko Kook ja Kristo Kinks.

Kolmepäevasel võistlusel tuli noortel müürseppadel laduda 14 tunni jooksul välisseinafragment koos soojustusega. „Kõige raskem oli meie jaoks just esimese kolme rea telliste ladumine,“ kommenteerisid noored meistrid Veiko Kook ja Kristo Kinks võistlust. Kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala teise kursuse õpilased Veiko ja Kristo osalesid Jõulukellu võistlustel ka mullu, saavutades siis hõbemedali. Veiko Kook on aga individuaalse esikoha võitnud  kevadel peetud “Noor Meister 2018“ kutsemeistrivõistluselt.

Juhendaja Kaido Toobali sõnul paistsid poisid võistlusel algusest peale silma ning võit tuli teenitult. „Kindlasti on osas selles, et nad on õppinud ja kogenud nii koolis kui võistlustel,“ ütles ta ja lisas, et saavutuste taga on alati püsivus ja huvi eriala vastu.

Tänavusel Jõulukellul osales üheksa kaheliikmelist võistkonda. Teise koha pälvisid Võrumaa Kutsehariduskeskuse ja kolmanda koha Rakvere Ametikooli noored ehitajad. Osalesid veel Haapsalu Kutsehariduskeskuse, Järvamaa Kutsehariduskeskuse, Kuressaare Ametikooli, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse, Tallinna Ehituskooli ja korraldaja Viljandi Kutseõppekeskuse tiimid.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus ning võistluse läbiviimist toetavad Wienerberger AS, Saint-Gobain Ehitustooted AS (Weber), Kingspan Insulation OÜ, Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Kaido Toobal
kutseõpetaja
kaido.toobal@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11