fbpx
Tagasi

Eelmisel neljapäeval jõudis lõpusirgele ETV-s linastunud kaheksa-osaline võistlussaade “Rauataltsutajad”, mis tõi vaatajate ette keevituse meistrid üle Eesti. Saate valmimist toetasid teiste seas ka Tartu masinatööstuse ettevõtted Tarmetec ning Torm Metall, samuti Tartu Rakenduslik Kolledž ning Tartu Linnavalitsus.

„Rauataltsutajate I hooaja suur populaarsus näitab, et uudishimu tööstuse ja sealsete meistriametite vastu on kasvamas. Loodame, et antud saade sütitas nii mõneski huvi praktiliste oskuste õppimiseks ja aitas kaasa uute meistrite tekkimisele. Seda rauda tuleb nüüd edasi taguda. Oleme ülimalt tänulikud, et Tartus on selline kool ja mis kõige tähtsam, sellised õpetajad-ettevõtted, kes tulevasi meistreid vormivad,“ kommenteeris Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna tööstuse valdkonnajuht Katrin Kask.

Praktiliste oskustega meistrite olemasolu on iga ettevõtte jaoks ülimalt oluline, kuna loob ettevõttele suuremat lisandväärtust. Samuti on nad olulised kohalikku kogukonda panustajad, kuna suurema lisandväärtuse loomine tähendab üldjuhul ka suuremat palka, majanduslikku kasu piirkonnale ning lõpuks kõigi kohalike elanike heaolu suurenemist.

VOCO on oma vilistlaste üle ääretult uhke. Lisaks Tennole jõudis kui ka veerandfinaali VOCO vilistlane Sander Kägo. Õnnitlused vilistlastele suurepäraste saavutuse eest ning oleme tänulikud ja rõõmsad, et olete eeskujuks ning motivatsiooniks praegustele õpilastele!

Saade on järele vaadatav jupiter.ee lehelt.

Tutvu ka 26. oktoobril VOCO-s toimuva Oskuste ÖÖ programmiga.

Kopli 1 Põllu 11