fbpx
Tagasi


Avame oma uksed, et saaksid sisse piiluda ja ühe päeva VOCO rütmis hingata. Tutvu õppimisvõimalustega Eesti kõige uuenduslikumas kutsekoolis ning astu VOCO-sse!

Sind ootavad:

messimelu / meelelahutus / ringkäigud / töötoad / infotunnid

Oma lugusid ja kogemust jagavad VOCO õpilased. Uksi aitab lahti hoida alati särav Grete Paia.

REGISTREERI AVATUD USTE ÜRITUSELE SIIN

TÖÖTUBADESSE REGISTREERIMISEKS VAJALIKU LINGI LEIAD IGA TÖÖTOA KIRJELDUSE ALT (vt altpoolt)


Avatud uste programm

Vaata ringi messialal, tutvu teemakoolide ning erialadega ja lahenda miniülesandeid.

Teemakooli infolaudades löövad meie õppeosakonnad letti kõik sisseastumiseks avatud erialad ja õppevõimalused. Vaata, vali ning nopi välja oma lemmikud!

 • IT-osakond
 • Ilu ja tekstiili osakond
 • Toitlustuse ja turismi osakond
 • Ehituse ja puidu osakond
 • Toiduainete tehnoloogia osakond
 • Tehnikaosakond
 • Autoosakond
 • Äri ja kaubanduse osakond

Tugikeskuse karjäärilauast leiad  vastused, kui Sulle pakub huvi:

 • karjäärinõustamine ja erialavalik
 • avalduste esitamine ja sisseastumine
 • majutus ja õpilaskodu
 • toetused õppijatele
 • HEV õppija

Konverentsipaneeli juhib Grete Paia ning see on jälgitav ka FB livena.

AJAKAVA

10.30-10.40 SAAME TUTTAVAKS VOCO pole mingi uudisroog ega eksootiline loom, vaid Eesti kõige vingem kutsekool. Sissejuhatuseks kuuled, keda me siia õppima ootame ning mida õppijaile lisaks väärt oskustele pakume. Tervitussõnad lausub Tartu Rakendusliku Kolledži direktor Raini Jõks.

10.45-11.10 ASTU SISSE! Karjäärinõustaja ning tugikeskuse juht räägivad erialavalikute tegemisest, sisseastumisest ja õppimisest. Osalejatel on võimalik esitada oma küsimusi.

11.15-11.40 ÕPI END VABAKS Oma kogemusi haridusvalikute tegemisest, õppimisest, teooriast ja praktikast ning kõigest sellest, mis jääb tundide vahele, jagavad VOCO õpilased. Osalejatel võimalik esitada küsimusi.

11.45-12.30 PRAKTILINE TUND: Kuidas kirjutada motivatsioonikirja? Motivatsioonikiri on kohustuslik sisseastumisdokument kõigil VOCO erialadel. Miks see nii on ning mida ja kuidas sinna kirjutada? Kasulikke  näpunäiteid motivatsioonikirja koostamiseks jagab karjäärinõustaja Helen Johanson.

12.30-13.00 INFOTUND VENE KEELES: õppimisvõimaluste tutvustus muukeelsele õppijale

Noortealal hoiavad tuju ülal VOCO noored. Siit leiad vinged esinejad, haaravad mängud ja palju parimat meelelahutust. Laval astuvad üles Grete Paia, eriti raju koolibänd Ragnarock ja nõtkete jalgadega Triskel. 

Õpilasesindus kostitab külalisi värskendava virgin Moijtodega.
On võimalik voltida roose ja meisterdada klaasidekosid puuviljadest.
Arvutisõpradele leidub noortealal X-box ja mängud.
Loodussõpradel on võimalik õppida tundma puuliike.
Kindlasti on võimalik panna ennast proovile ka füüsilise vastupidavusega.
Spordiosakond teeb ägedaid võistluseid. Pane ennast proovile lauatennises, tasakaaluliikuriga liikumisrajal või pane kokku meeskond ja vaata, mida saab teha Suure Palliga.

 

Osakondade infopooltunnis kuuled lähemalt valitud teemakoolis õppimise ja sisseastumise kohta. NB! Infotunnid toimuvad nii Põllu kui Kopli õppehoonetes, jälgi hoolega toimumiskohta!

kl 13.00-13.30 infotunnid Koplis

 • toitlustus ja turism
 • toiduainete tehnoloogia (pagarid-kondiitrid)
 • IT (IT-süsteemide spetsialistid, tarkvaraarendajad, bürootöö)
 • ehitus ja puit
 • iluteenindus ja tekstiil

kl 13.30-14.00 infotunnid Põllus

 • äri ja kaubandus
 • autoosakond

Kui Sind huvitavad enim ärikooli ja  tehnikakooli (s h autooskond) erialad, tasub ette võtta sõit Põllu õppehoonesse.  Buss Põllu tänavale väljub kell 13.10 B-korpuse eest. Bussikoha tagamiseks tee registreerimislehel vastav märge.

30-minutilised töötoad on just paras näpuharjutus, et huvipakkuva erialaga esimest tutvust teha ning ennast proovile panna. Töötoad toimuvad nii Kopli kui Põllu õppehoones ning vajalik on eelnev registreerimine. Kohtade arv töötubades on piiratud!

Töötubade loetelu koos kirjelduse ja registreerimisinfoga allpool.

Tehnikaosakonna erialadega saad lähemat tutvust teha praktilistes tundides. Praktiline tund ühendab endas infotunni ning töötoa parimad omadused. Praktilised tunnid toimuvad Põllu õppehoones ning on pikkusega 45-90 minutit. Vajalik on eelnev registreerimine.

Praktiliste tundide loetelu koos kirjeldusega  on toodud allpool.

Vaatame koolimajas uuriva pilguga ringi: kust saab süüa, kus asuvad koolielu tuiksooned, millise ukse taga on kõige rohkem õpetajaid? Teekonda läbi koolilabürindi juhatavad meie turismikooli õpilased.

 • kell 14.15-15 ringkäik Kopli õppehoones EESTI ja VENE KEELES
 • kell 14.30-15.15 ringkäik Põllu õppehoones
 • kell  14.00-14.45 TEEMATUUR AUTOOSAKONNAS (Põllu tn)

 

Töötoad ja praktilised tunnid

Registreerimislingi leiad töötoa kirjelduse juurest.

Ehkki igapäevaselt on puidumeistri asendamatuteks kaaslasteks moodsad ja automatiseeritud puidupingid, alustame seekord algusest. Tule ja pane oma puidugeen proovile puulusika või pannilabida valmistamisel.

REGISTREERU >>

 

Tapeedi seinapanek võib olla närvesööv ettevõtmine. Ent mitte siis, kui õiged töövõtted on selged. Praktilises töötoas saad tapeediga sina peale ning võid oma esimest toavärskendust plaanima hakata.

REGISTREERU >>

Siin töötoas on käed sõna otseses mõttes tööd täis: valmistame koduse kätekoorija, mis on mõnus kingitus nii endale kui mõnele lähedasele.

REGISTREERU >>

Lukulillede töötoas ühendame loovuse ja loodushoiu: katkistest lukkudest valmivad efektsed rinnakaunistused. Nii anname tekstiilijääkidele uue ja omanäolise elu.

REGISTREERU >>

Juuksurite õpitoas räägime juuksehooldusest ning proovime järele, kuidas valmistada kerge vaevaga efektseid lokisoenguid.

REGISTREERU >>

Ärikooli töötuba viib meid logistikalaborisse, kus rulluvad lahti logistika saladused- kompekteerime saadetise sõbrale ning teeme käsikahveltõstukiga vigursõitu. Töötuba on sobiv ka muukeelsele osalejale!

NB! Töötuba toimub Põllu õppehoones!

REGISTREERU >>

Programmeerimise katsetused lahendus.ut.ee keskkonnas

REGISTREERU >>

Vaatame töötoas võrguskeeme, milles on erinevad serverid, näiteks DNS, DHCP, ruuter jne. Räägime, millest koosneb võrk ehk pilv ning tutvustame erinevaid Linux’i baaskäske, mida saab käsureal kasutada.

REGISTREERU >>

Siin õpitoas ei aeta niisama mulli! Võtame ette Taiwanist pärit ülipopulaarse tapiokipärlitega teejoogi, mis on asunud ka eestlaste südameid vallutama. Siin on sinu võimalus oma oskustega sõpru jalust rabada. Töötuba on sobiv ka muukeelsele osalejale!

REGISTREERU >>

Kondiitri töötoas saad panna oma osavuse proovile pulgakookide valmistamisel. Laimi-sidrunimaitselised koogid tuleb kindlalt pulga külge püsima saada ning isuäratavalt kaunistada.

REGISTREERU >>

Kütame ahju kuumaks! Pagaritöötoas valmivad lehttainast soolased küpsise-grissinid. Mõistagi lõpeb töötuba ühiselt valmistatud toodete degusteerimisega. Töötuba on sobiv ka muukeelsele osalejale!

REGISTREERU >>

Pelmeenitegu tundub küll suure mässamisena, ent õppinud meistri käe all saab ka algaja hakkama. Õpime valmistama pelmeenitäidist, vormime ning fritime pelmeene ning valmistame juurde maitsva dipikastme. Töötuba on sobiv ka muukeelsele osalejale!

REGISTREERU >>

Mida teha, kui oled sattunud ajahätta, aga hilinemine pole valik? Turismikooli õppijatel on sulle varuks praktilisi nippe ja trikke, kuidas kiirendatud korras  kohvrit pakkida, voodit üles teha ning palju muud, millest kriitilisel hetkel aega võita.

REGISTREERU >>

Mehhatroonika ühendab endas mehhaanika, elektroonika ja informaatika. 45-minutilises praktilises töötunnis heidame pilgu mehhatroonikute töölauale.

REGISTREERU >>

Appi, säriseb! Kas elektrikutel tõesti kogu aeg säriseb ja pinge on õhus, seda saab teada elektri praktilisest tunnist.

REGISTREERU >>

Proovime tööd CNC metallilõikepingil ja keevitussimulaatoril. 90-minutiline praktiline tund annab ettekujutuse metallivaldkonna väljakutsetest.

REGISTREERU >>

Töötoa pikkuseks on 30minutit. Töötoad toimuvad mõlemas õppehoones, jälgi hoolega toimumisaega ja-kohta. Praktilised tunnid toimuvad tehnika valdkonnas ning on pikkusega 45-90 minutit. Töötoas ja praktilises tunnis osalemine eelregistreerimisega!