fbpx
Tagasi

Üle-eestilisest äriideede arenguprogrammist „Starter“ on kujunenud järjest enam ettevõtlusõpet täiendav ja rikastav programm ja eelinkubatsioonist saamas õppetöö loomulik osa, et pakkuda eri erialade õppuritele võimalust arendada oma äriideed. Esialgu lähevad kõrgkoolid suurte sammudega ees, kutsekoolid proovivad jõudumööda kaasa lüüa.

Tartu kutsehariduskeskusel on „Starteri“ kogemusi juba mitme aasta jagu. Kolme aasta eest soovitas õpetaja Tiina Aidnik agaramatel läbida ühe ettevõtlusaine iseseisva töö osa „Starteri“ programmis Tartu ülikooli ideelaboris. IT-süsteemide spetsialisti eriala õpilane Siim Pari lõi koos kaaslastega veebiplatvormi, mille siht oli viia küttematerjalide müüjad ostjatega kokku. Meeskond Küte oli edukas ka äriideede konkursil Kaleidoskoop.

Eelmisel õppeaastal lõi FictionFeel aga mobiilirakenduse, mis tutvustab turistidele linnu nende kohta loodud kultuuripärandi kaudu. Meeskond sai alguse loomehäkil Tallinnas.

„Liitusime „Starteri“ programmiga, et kasvatada oma mõttest välja äriidee,“ meenutab kutsehariduskeskuse veebi­spetsialisti eriala vilistlane Varje Kass. „Starter“ viis noored kokku asjatundlike mentoritega ja programmi ajaks saadi meeskonda juurde vabatahtlikke.

Loe edasi SIIT 

Õpetajate Leht 30.11.2018

Kopli 1 Põllu 11