fbpx
Tagasi

Täna, 30. novembril antakse pidulikult üle lõputunnistused kaheksale müüja-klienditeenindajale. Tegu on esimese töökohapõhise õppe lõpetanud kursusega Tartu Kutsehariduskeskuses.

Kutsehariduskeskuse töökohapõhise õppe koordinaatori Sigrid Ester Tani sõnul oli aasta tagasi alustanud grupp oli väga tubli. „Kuigi kõik sisseastujad lõpetamiseni ei jõudnud, said kursuslased hästi hakkama nii erialaõpingutega koolis kui ka praktikaga töökohal ning kaks noort suutis selle kõrvalt veel emarolliga hakkama saada,“ kiitis ta.

„Et töökohapõhise õppevormi puhul toimub vähemalt kaks kolmandikku õppest töökohas, siis on eduka lõpetamise taga ka praktikakohtade juhendajate panus,“ lisas Tani. Müüja-klienditeenindajad töötavad Selveri ja Coop keti kauplustes.

Lisaks lõpetavatele müüja-klienditeenindajatele õpivad töökohapõhises õppes veel autokeretehnikud, CNC pingi operaatorid, turvasüsteemide tehnikud, arhiivikorrastajad ja müügikorraldajad. Õppijate seas on mehi ja naisi umbes pooleks ja õppijate keskmine vanus on 32,3 aastat. „Grupid on väga mitmekesised – korraga on klassis nii koolipingist tulnud noored, kui need, kellel juba mitu aastat töökogemust selja taga, kuid kes soovivad nüüd ka teooriat juurde õppida ning kutsetunnise saada,“ kirjeldas Tani.

Järgmised töökohapõhise õppe grupid müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldaja erialal alustavad juba talvel. Sisseastumisdokumente võib juba kutsehariduskeskusesse tuua.

Lisainfo:
Sigrid Ester Tani
töökohapõhiseõppe koordinaator
tel 7361 877

Kopli 1 Põllu 11