fbpx
Tagasi

Alates 1. jaanuarist 2023 astus VOCO väikese, kuid kindla sammu jalajälje vähendamiseks, lõpetades ühekordsetes nõudes toidu kaasamüümise. Toitu saab kaasa osta oma toidukarbiga.

Kool on tublisti sorteerinud liigiti prügi, paigaldanud katusele päikesepaneelid ja nüüd on otsustatud astuda samm edasi. Muutuse tingis tõsiasi, et ühekordsed nõud tekitavad palju prügi. Enne jaanuarit katsetati toidukarpe välisklientide lõunatoitlustuse juures.

VOCO toitlustusjuhi Merike Kangro sõnul möödus katsetusperiood edukalt ning tagasiside oli positiivne. “Enne otsuse vastuvõtmist katsetasime toidukarbi varianti välisklientide peal, kes tellivad koolist lõunatoitlustust. Ettevõtted olid rahulolevad ning nägid ka ise, kui palju saab prügi pealt kokku hoida kasutades toidukarpe,“ selgitas Kangro.

Mul jääb kõht tühjaks?

Oma karbiga tulles, maksab klient fikseeritud portsjoni eest, mis on sama nagu süües kohapeal. Kellel toidukarpi pole ja soovib hädasti kaasa osta, saab toidukarbi koolist endale osta 2€ eest, mis kannatab nõudepesumasinat ja mikrolaineahjus soojendamist.

Tartu Rakendusliku Kolledži direktori Raini Jõksi sõnul arutati eelnevalt mõtet ka kooli õpilasesindusega, kes andis sellele rohelise tule. Jõksi sõnutsi juhtis õpilasesindus tähelepanu sellele, et kool teavitaks aegsasti õpilasi antud muudatusest.

Millised on järgmised sammud?

Jõksi sõnul jätkab kool enda jalajälje analüüsimisega ja võimalusel võtab ette ka uusi samme. „Oleme olnud tublid, kuid kindlasti nuputame edasi, kuidas võtta kasutusele jätkusuutlikumad lahendused, mis jätaksid meist maha väiksema jalajälje,” ütles Jõks.

Kopli 1 Põllu 11