fbpx
Tagasi

Veebruari teises pooles oli meil suur au võõrustada tema ekstsellentsi hr. Ajaneesh Kumari, kes on India suursaadik. Hr. Kumar külastas VOCOt seoses koostöö alustamise ja õpilasvahetusprogrammi käima lükkamisega ühe India kutsekooli vahel.

Hr. Kumar saabus Tartu Rakenduslikku Kolledžisse 22. veebruaril, kus teda tervitasid kooli direktor Raini Jõks, projektide teenistuse juht Andrei Atškasov ja Tartu linna haridusosakonna juhataja Riho Raave. Üheskoos räägiti koolist ja mida saab siin õppida. Pärast arutelu ja mõtete vahetamist, suunduti ekskursioonile Kopli õppehoones. 

Projektide teenistuse juhi Andrei Atškasovi sõnul peaks õpilasvahetus käima minema järgmise õppeaasta kevadel 2024. “Koostöö mõte tuli Piret Maasika poolt, kes on India fänn ja suhtleb aktiivselt India saatkonnaga,” rääkis Atškasov. Ta jätkas: “Piret oli just tulnud India reisilt, kus külastati ka kohalikke kutsekoole. Sealt tuli kontakt ja idee alustada koostööd Eestiga,” sõnas ta.

Miks just Tartu?

Uurides Atškasovi käest, miks osutus valituks just Tartu Rakenduslik Kolledž, siis vastus on lihtne. “Kuna oleme suurim kutsekool ja asume Tartus (Piret ka tartlanna), siis loomulikult pakkus ta kõigepealt seda võimalust just meie koolile,” rääkis Atškasov.

Sellel nädalal lähevad Indiasse õpirändele meie kaks õpetajat Vilve Pohla ja Tanel Plovits, kes külastavad Indias Bangalore linnas asuvat NETTUR TECHNICAL TRAINING FOUNDATION kooli, kus kohtuvad kooli juhtkonna ja õpetajatega ning külastavad mitmeid tunde, töötube ja partnerettevõteid.

Nende üheks ülesandeks on ka uurida, millised võimalused oleksid Tartu Rakendusliku Kolledži õpilastel seal praktika sooritamiseks ning sõlmivad vajalikud kokkulepped järgmisel õppeaastal toimuvaks õpilasvahetuseks. “Järgmisel õppeaastal ootame külla India kutsekooli delegatsiooni,” rääkis Atškasov.

Tartu Rakendusliku Kolledži direktori Raini Jõksi sõnul on selline koostöö ainulaadne ja sellist võimalust ei teki tihti. “Panustame kooli poolt igati, et nii meie kui India noored saaksid endale väärtuslikke kogemusi, mis aitaksid neil saada tippspetsialistideks, keda otsitakse mõlemal maal tikutulega taga,” sõnas Jõks.

Külaskäigust kirjutas loo Tartu Postimees, mida saad lugeda SIIT

Kopli 1 Põllu 11