fbpx
Tagasi

Tartu VOCO ja 2024. aasta kultuuripealinnade koostöös valmisid vabatahtliku tegevuse juhendid

Rahvusvaheline vabatahtlike päev toimub igal aastal 5. detsembril, et tähistada vabatahtlike ja vabatahtlike organisatsioonide jõupingutusi ning edendada nende tööd kogukondade heaks. Sel aastal tähistab Tartu VOCO rahvusvahelist vabatahtlike päeva koos partneritega 2024. aasta kultuuripealinnadest.

Oleme loonud praktilised õppematerjalid ja juhendid kultuuripealinnades üritusi korraldavate organisatsioonide vabatahtlike koordinaatoritele ning tiimi juhtidele. Neist leiab igapäevases töös vajalikke samm-sammulisi juhiseid vabatahtlike leidmiseks, rakendamiseks ja motiveerimiseks. Samuti viiteid seadusandlusele, abimaterjale töö planeerimiseks ning häid näpunäiteid suhtlemisoskuste arendamiseks.

Loodud materjalid on eelkõige suunatud neile, kes soovivad vabatahtlikke kaasata lühiajaliste ürituste korraldamiseks, nagu näiteks kultuuri- ja spordiüritused. Seetõttu on nende valmimises kaasa löönud 2024 kultuuripealinnade organisatsioonid: Tartu 2024 Eestis, Bodo 2024 ning NORD üliõpilasorganisatsioon Norras, Salzkammergut 2024 ja VAEV uurimis- ja arenguagentuur Austrias. Tartu VOCO tiimis töötasid õpetajad Mariliis Maremäe, Reeli Engelbrecht ja Triinu Virnas ning projektijuht Kaire Mets.

Vabatahtlike koordinaatorite käsiraamatu ja tiimiliidrite juhendi alusel on Tartu 2024  alustanud vabatahtlike kaasajate koolitamist ning samuti on koolitused algamas Austrias ja Norras.

Vaata lisainfot ja lae materjalid alla siit.

Kopli 1 Põllu 11