fbpx
Tagasi

Tartu Rakendusliku Kolledži Inseneriakadeemia korraldas 14. septembril teist aastat järjest võimsa tehnika- ja karjääripäeva Põllu tänava õppehoone juures, kuhu tulid kokku üle 40 ettevõtte ning üle 500 noore tehnikahuvilise. Eesmärk oli tuua noored lähemale ettevõtjatele ning tutvustada neile põnevat maailma tehnikast, tööelust ja praktika võimalustest.
Päev tõi kokku mitte ainult õpilased, vaid ka erialaõpetajad ettevõtjatega, et arutada koostöövõimalusi ja paremini ette valmistada õpilasi tööturuvajaduste jaoks.

Tehnika- ja karjääripäev VOCOs 2023

Tartu Rakendusliku Kolledži ürituse peakorraldaja ja kutseõpetaja Timo Marjamägi sõnul loodi selline ürituse formaat, et lihtsustada õpilaste teekonda leidmaks enda esimene praktika- ning hiljemalt ka töökoht. “Tööandjad otsivad tikutulega uusi meistreid, kellel lisaks teoreetilistele teadmistele on ka oskused, võimekus ning motivatsioon vajadusel juurde õppida. See on hea võimalus luua väärtuslikke kontakte juba koolitee alguses, “ sõnas Marjamägi.

VOCO Inseneriakadeemia värske juhi Arne Küüdi sõnul pole kutseharidus enam ammu tupiktee, mis sulgeks ukse edasiõppimiseks ülikoolis. “Tutvustades noortele tehnikavaldkonna lõputuid võimalusi, võib see olla üks võtmetest, kuidas leevendada kasvavat tööpuudust nii inseneride kui teiste tehniliste erialade esindajate osas,” rääkis Küüt, lisades, et oluline on tekitada noortes huvi ja teadmine valdkonna võimaluste osas.

Amserv Auto Marek Pärli sõnul on tehnika- ja karjääripäev hea võimalus tutvustada valdkonna uusimat tehnikat ja vastata noorte küsimustele, mis tihti puudutavad masinate tehnilisi näitajaid kui ka karjäärivõimalusi. “Meil on hea meel, et saame anda oma panuse noortele õpiteekonna toetamiseks ning teeme tihedat koostööd Tartu Rakendusliku Kolledžiga, et välja koolitada valdkonna tippspetsialistid,” sõnas Pärli.

Tehnika- ja karjääripäeval oli esindatud üle 40 ettevõtte, kelle seas oli nii masina-, metalli- ja elektroonikatööstuse esindajaid kui ka mootorsõidukite hoolduse ja remondiga tegelevaid ettevõtteid. Kohale toodi traktorid, veo- ja sõiduautod ning muu hulgas näidati ka vesinikuautot.
Kõikide kohal olnud ettevõtetega tutvu SIIN.

Üritust käis kajastamas ka Tartu Postimees. Vaata lisa SIIT.

Täname tehnika- ja karjääripäeva korraldajaid, ettevõtjaid ja kõiki osalejaid! Teie pühendumus ja panus muutsid selle päeva eriliseks ning aitasid noortel avastada tehnikamaailma ning ettevõtjatel leida tuleviku talente. Täname, et aitasite luua võimalusi ja avada uksi tulevikuks. Järgmise korrani!

Vaata toredaid hetki tehnika- ja karjääripäevast fotogaleriist.

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kuni 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb seitse teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.

Lisainfo:
Timo Marjamägi
Ürituse peakorraldaja ja VOCO kutseõpetaja
timo.marjamagi@voco.ee
Tartu Rakenduslik Kolledž

Kopli 1 Põllu 11