fbpx

Vahetult enne suve viimast nädalat, panid Tartu VOCO töötajad enda oskused proovile tenniseturniiril, milleks oldi treenitud kogu suve. Tulise turniiri pani kinni kooli direktor Raini Jõks. 

Turniiril osales 11 inimest, kelle seas oli nii kogenud kui vähem kogenud tennisiste. Oskused panid proovile: Raini Jõks, Erki Kuus, Silvar Rückenberg, Merike Kangro, Urmas Lill, Katrin Justus, Helina Esnar, Anne Krull, Triin Niinepuu, Priit Toome ja särtsu andis juurde õpilaste esindaja Lauri Kaljurand. Sellise koosseisuga sai tulla ainult välku ja pauku!

Turniir ei olnud kergete killast ning kes esimese ringi kaotas, langes turniirilt kohe välja. Teise ringi jõudsid Raini, Urmas, Merike, Silvar, Erki ja Helina. Teise ringi mängud olid finaalide väärilised – iga punkti eest võideldi ja kolmanda ringi võitjad selgitati välja punkt punkti mängus kahepunktilise eduga. Emotsioonid olid kõigil laes ja küpsetav päikeselõõsk ei andnud armu.

Viimastes ringides läksid vastakuti Raini Jõks ja Urmas Lill ning Erki Kuus ja Helina Esnar. 

Kui juba paistis, et võit on Urmasel käes, purustas Raini Urmase teravaid serve. Raini ennastsalgav vastuseis ajas vanameistri segadusse ja sundis võtma riske. Nii oligi, et Raini tuli välja kaotusseisust 11-14, ning väljus võitjana 16-14. 

Teises vastasseisus läksid finaalikohta püüdma Erki Kuus ja Helina Esnar. Selles mängus kohtusid võrdsed oskused ja võitis vastupidavus. Pallivahetus jõudis välja 20-30 vahetuseni ühe punkti eest. Erki võitles küll kindlalt ja kalkuleeritult, kuid Helina Esnar tahtis rohkem, seda enam, et mängus ei olnud enam mitte lihtsalt võit, vaid ka naiste au ja roosa tennisepall. Finaali jõudis Helina Esnar.

Finaalikoha eest asusid võitlema Silvar Rückenberg ja Raini Jõks. Raini tuli pika pallivahetuse tulemusena võtjaks ning läks vastamise Helinaga. Mängus Helina vs Raini, pani oma paremuse ja tugevuse  maksma Raini, kes oli pidanud terve turniiri vastu võtma raskeid serve ja pallivahetusi.

“VOCO Wimbeldoni 2023” tenniseturniiri ametlikuks ja ka kõigi osalejate poolt heakskiidetud vääriliseks võitjaks krooniti Raini Jõks, kes pärjati üle kestvate ovatsioonide, VOCO Wimbeldoni karika ning mälestusesemega “väike” kuldne tennisepall.

Oli vägev ja positiivsete emotsioonidega laetud turniir, kus kõik osalejad võitsid koostegemise rõõmu ja ühes hingamise näol!

 

Kopli 1 Põllu 11