fbpx
Tagasi

Mai esimene nädal tõi kevadtuultega töövarju Eesti teisest otsast – Saaremaalt Kuressaare Ametikoolist. Bret Paas, kes on Kuressaares tehnoloogia õppesuuna rühmajuhataja, tuli töövarjuks Piret Neihausile.

Bret Paas tuli VOCOsse stažeerima mentorlust ja on olnud sellel nädalal Pireti töövarjuks. Oma igapäevaelus õpetab ta põhikooli järgseid ja täiskasvanud õppijaid. “Minu eesmärgiks on täiendada enda teadmisi mentorlusest, kuidas see süsteem toimib, kuidas võib olla teisiti läheneda õpilastele jne. Mured on mõlemas koolis sarnased,” rääkis Bret.

“Kui ma rääkisin enda juhile, et ma sooviksin mentordamisest rohkem teada, siis ta ütles kohe, et sellisel juhul pead Tartusse minema. Ja minu jaoks tähendab see kahte head asja korraga, kuna Tartu on mulle väga hingelähedane linn. Suure osa lapsepõlvest veetsin ma siin vanavanemate juures ja hiljem ka õppisin ja elasin mõned aastad Tartus. Kahjuks on Tartu Kuressaarest nii palju kaugel, et väga tihti ma siia ei satu,” kirjeldas ta ja lisas, et pakkumine minna nädalaks Tartusse kõlas tema jaoks imeliselt.

Uurides, mida Bret on nädala jooksul VOCOs teinud, on tegemisi olnud päris palju. “Ma olen VOCOs olles saanud väga palju uusi ideid ja mõtteid enda töö parendamiseks. Olen kohtunud väga toredate inimestega, kes kõik räägivad meeleldi oma tööst ja tegemistest,” rääkis Bret.

Nädala jooksul on Bret jõudnud ka teise õppehoonesse Põllu tänaval. “Külastasime mõlemat õppehoonet ja ka ühiselamus tegime tiiru. VOCO on väga tore kool. Ma olen väga tänulik selle nädala eest ja eriti tänulik Piretile, et ta selle aja leidis ja mulle seda kõike näitas. Täna sõidan ma juba tagasi Kuressaarde koos uute kontaktidega ja loodetavasti koostöö jätkub veel pikalt,” oli Bret lootusrikas, lisades, et kindlasti tuleb ta Tartusse veel külla ja VOCO on alati oodatud Kuressaarde külla!

Foto: Margus Ainsalu
Kopli 1 Põllu 11