fbpx

Kui paluda turismivaldkonna inimestel öelda, milles tema töö seisneb, siis vastus peitub kolmes sõnas „Tegema peab kõike!“. Turismikorraldajatel lisandub veel, et „Pean tundma ja teadma kõiki ja kõike!“.

Turismikorraldaja töö algab oma sihtkoha ja teenusepakkujate põhjalikust tundmisest. Hõlmab piirkonna arengusuundade ja –poliitika kujundamist, toodete arendamist ja turundamist. Tema kõige olulisemaks töövahendiks on head suhted, lai koostöövõrgustik ning hoiak, et kõik on võimalik. Lisaks tuleb tal seista ise külastajate ees ning läbi viia headest emotsioonidest ja elamustest laetud sihtkohta tutvustavaid reise, esitlusi, sündmusi.

Seda kõike VOCOs õpime ja harjutame. 12. oktoobril käisime kolme turismikorralduse eriala kursusega ühisel õppereisil. Külastasime Põhja-Tartumaa ja Jõgevamaa turismiettevõtteid, kus meie kaaslased töötavad. Saime teada, kuidas Vudila Mängumaa on kasvanud aastatega järjest suuremaks, käisime külas Kalevipojal ja Palamuse muuseumis mõtlesime, et huvitav, kuidas küll õpiti ja õpetati aastal 1822?

Kõikjal palusime ettevõtete juhtidel jagada oma kogemuslugusid. Kõige paremad õpetajad ju ongi sisukad küsimused-vastused, lood ebaõnnestumistest, oma silmaga nägemine ja kogemine. Meie eriala praktikabaasiks ei ole töökoda, köök või salong. Selleks on buss, vaatamisväärsused ja erinevad turismiteenused.

VOCOs õpib turismikorralduse eriala üle 30 täiskasvanu. On esmaõppijaid ja ka neid, kes on juba aastaid külalislahkuse valdkonnas töötanud. Igaüks saab teisele midagi õpetada. Seepärast plaanimegi läbi viia võimalikult palju ühiseid tegevusi, et meie kolmest kursusest turismikorraldajatest tekiks juba koolis tugev koostöövõrgustik, kes teeb kõike, teab kõiki ja teeb kõik võimalikuks.

 

Ene Reedi
Turismi kutseõpetaja
Aasta õpetaja 2022

Kopli 1 Põllu 11