fbpx
Tagasi

Eile, 20.novembril toimunud  õpilaskonverentsil  räägiti Lõuna-Eesti turismist ja kuidas noored sellega tegelevad. Konverentsi korraldasid  kutsehariduskeskuse  turismikorralduse teise kursuse ja aktiivtegevuste instruktorite esmakursuse õpilased ja see kandis pealkirja  “Noored Lõuna-Eesti turismis”.

Konverentsi korraldaja Kirke Johanna Palloni sõnul olid esinejad erinevatest valdkondadest, kuid kõiki ühendas turism Lõuna-Eestis. Esimeseks esinejaks oli Eesti Maaülikooli lektor ja doktorant ning Experiest (MTÜ Teadlikud Elamused) eestvedaja Tarmo Pilving. Doktorant rääkis Eesti jaoks olulisel teemal – loodusturism. See on järjest enam arenev valdkond turismimaastikul ning huvipakkuv atraktsioon. Esineja tõi näiteid nii Eestist kui ka välismaa firmadest, mis pakuvad erinevaid loodus- ja seiklusturismi reise. Pilving tõi välja häid soovitusi isiklikest kogemustest, mis aitasid tal välja mõelda, mida ta tegelikult elus teha soovib.

Teine esineja oli Tartu linna turundusjuht ning SA Tartumaa Turismi eestvedaja Helen Kalberg. Ta tutvustas hetkeolukorda Tartumaa turismis ning tõdes, et hetkel on toimumas “vaheaeg”, kus kogutakse uusi ideid ning ettevõtmisi. Kalberg tutvustas erinevaid võimalusi, kuidas Tartus turist aega saab veeta ning millised on järgnevate aastate tulevikuplaanid. Samuti ei jäänud puudutamata ka Tartumaa ja Lõuna-Eesti murekohad ning puudujäägid.

Kolmas esineja oli samuti Tartust pärit Markel Pärnsalu, kes 2016. aastal pani aluse sellisele ettevõttele nagu Aerulaud.ee. Firma tegeleb SUP laudade rentimisega ning korraldab erinevaid matku, treeninguid, sünnipäevi, SUP polo mängu, firmaüritusi ning lastelaagreid. Tulevikuplaanid edasi laieneda on Pärnsalul suured ning konverentsil pakkus võimalust osalejatel ka ise ettevõtluses kaasa lüüa, kuna otsib oma kollektiivi uusi inimesi ning lennukaid ideid.

Päeva viimane esineja rääkis Võhandu Maratoni loo. Tulihingeline looduse- ning matkafanaatik Hillar Irves jutustas kuulajatele pika ning lennuka loo Võhandu Maratoni sünnist. Irvese sõnul sai maratoni sünd alguse juba 1974. aastal, mil sai 7-aastasena Võhandu jõel sõitmise kogemuse tänu heas mõttes hullule isale. Esinejast jäi kummitama mõte, mis puudutab väga paljuski kõiki inimesi “Nii kaua kui suudan mõelda, et ei jõua, nii kaua ikka jõuan.”

Ürituse korraldajad ning sellest osa võtnud turismierialade õppurid  jäid konverentsiga rahule ning tänavad esinejaid heade ettekannete eest!

Lisainfo:
Kirke Johanna Pallon
Turismikorralduse õpilane TK17
kirke-johanna.pallon@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11