fbpx
Tagasi

Lõppeval nädalal toimusid Tartu Kutsehariduskeskuses järjekordsed kutsevõistlused, kus selgitati välja oma eriala kõige meisterlikumad tegijad. Seekord oli järg lihameistrite, treialite ja meisterraamatupidajate käes.

Meisterraamatupidajate võistlus oli mahukas ja pingeline. Kokku osales 25 õppijat, kellel tuli praktilise võistlusülesandena koostada bilansi- ja kasumiaruanne ning teha etteantud andmete põhjal vajalik palgaarvestus. Lisaks praktilistele oskustele pandi testiga proovile ka võistlejate teoreetilised teadmised. Esikolmiku osas oli konkurents tihe ning Aasta Tegijaks krooniti Kairi Nuija, kes saavutas esikoha ka veebruaris peetud ettevõtlusoskuste kutsevõistlusel.

Ka treialid ei piirdunud pelgalt praktiliste oskuste demonstreerimisega: lisaks detaili treimisele tuli neil näidata teadmisi erialases viktoriinis. Kõrget klassi näitas esikoha teeninud Henry Rebane, kellel jäi maksimumsooritusest puudu vaid 10 punkti.

Lihameistrite ülesanne nõudis nii osavust kui head maitset: võistlejatel tuli konditustada broiler ning saadud lihast valmistada ise koostatud retsepti järgi lihatoit. Kohtunikud hindasid tulemuse puhul nii isuäratavat välimust, retsepti keerukust kui lõpptoote maitset ning viie osaleja seast läks esikoht Ainar Sadonskile.