fbpx
Tagasi

VOCO tugikeskuse meeskond jagas meiega oma põnevat seiklust Taanis Holstebros, kus veedeti töönädal täis avastusi, uusi kogemusi ja inspireerivaid hetki.

Esimesel päeval alustati hommikut vara, tutvudes kohaliku haridussüsteemi ja tugiteenustega. Taani haridusmaastikul on oluline roll nõustamiskeskustel, mis pakuvad individuaalset abi ja toetust tuhandetele noortele. Holstebro nõustamiskeskuses töötab ligi kakskümmend üks nõustajat, kes jagavad abi erinevates eluvaldkondades. Külastati kahte kohalikku kutsekooli, kus õpilased omandavad praktilisi oskusi ning valmistuvad tulevikuks mitmekülgse õppeprogrammi raames.

Eraldi elamuse pakkus visiit laevakooli Marilyn Anne’le, kus noored õpivad mere- ja kalurioskusi ning elavad kindla rütmi järgi. Laeval veedavad õpilased olenevalt vajadusest üks kuni kolm aastat, õppides olulisi oskusi nagu iseseisvus, meeskonnatöö ja igapäevaeluga toimetulek. Lisaks pakub laevakool ka karjäärinõustamist ning võimalust jätkata õpinguid gümnaasiumis, kutsekoolis või asuda tööle.

Kogu reisi vältel jagati kogemusi ja ideid, uurides Taani haridussüsteemi ning õppides kohalikelt uusi lähenemisviise ja parimaid tavasid. VOCO tugikeskus loodab juba varsti võõrustada ka Taani kolleege Eestis ning jätkata viljakat koostööd, pakkudes noortele parimat võimalikku tuge ja suunamist nende haridustee jätkamisel.

Kopli 1 Põllu 11