Tartu Kutsehariduskeskus tähistab turismihariduse veerandsajandat sünnipäeva
Tänavu tähistab Tartu Kutsehariduskeskus turismihariduse 25. sünnipäeva, sest 1994 aastal avati tollases Tartu Toidutööstus- ja Teeninduskoolis turismimajanduse eriala. Aastate jooksul sellele lisandunud erinevaid erialasid: turismikorraldus, reisikonsultant, giid, rekreatsioonikorraldus, loodusturism jt ning sajad noored ja täiskasvanud õppijad on saanud koolist hea ettevalmistus turismivaldkonnas töötamiseks või õpingute jätkamiseks.
Tartu Kutsehariduskeskuse vilistlane, MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kadi Ploom kinnitas, et praktiline turismiharidus on väga oluline. „Olin poole jalaga turismis ja sealt tekkis õppimise soov ning huvi teada saada mida turismikorraldus kujutab. Ja kui oled töö sees, siis on tunduvalt lihtsam õppida, saad mõtestada protsesse ja seostada õpitut kohe oma tööga. Õppisin sessioonõppes, töö kõrvalt ja sain hästi ühendada töö ja õppimise. Koolis oli palju praktilisi ülesandeid – sa mitte ei õpi, vaid see kõik on seotud su praktilise tööga. Ka oma lõputöö kirjutasin Valgamaa turismi arendamisest,“ kirjeldas oma õpinguid 2009 – 2011 turismikorralduse erialal õppinud Ploom.
Ka 2008 aasta rekreatsioonikorralduse eriala lõpetanud Marti Viilu elus mängis kutsehariduskeskus olulist rolli. „Kool oli loomulik jätk mu tollasele meelelahutussektori tööle ja andis tõuke edasiõppimiseks Inglisamaal. Peale Tartu Kutsehariduskeskust läksin nimelt Birminghami õppima entertrainment management´i ehk meelelahutuse juhtimist. Kokku õppisin Inglismaal 4 aastat, selle aja sees jõudsin vahetustudengina õppida ka Bulgaarias ja Tais,“ kirjeldas praegu Tähtvere puhkepargi haldusjuhina töötav Viilu.
Tänastele teelahkmel seisjatele julgevad mõlemad vilistlased turismiõpinguid soovitada. „Kindlasti on õppimine oluline. Aga lisaks sellele tuleb turismimajanduses tegutsedes olla julge, nutikas ja uuenduslik, sest turism on kiiresti muutuv majandusharu. Turismiettevõtluses tuleb ajaga kaasas käia ja trende tunda ning see teeb ka töö põnevaks ja eriliseks. Näiteks juba praegu on tunda, et kliendid ei tule lihtsalt ööbima vaid tullakse erilist elamust kogema. „Live like a local“ on turismitrend, kus järjest enam tahetakse oma käega katsumisest ja tegemisest elamust saada,“ tõi Ploom näiteks.
Tartu Kutsehariduskeskuses saab turismierialasid jätkuvalt õppida. „Kindlasti on meie turismiharidus jäänud praktiliseks aga samas tuleb ka koolil ajaga sammu pidada ning uuendada sisu ja vormi. Nimelt soovitakse nüüd rohkem õppida töö kõrvalt, pidevalt ennast täiendada ja võtta lühemaid õpiampse, et ajaga kaasas käia“, tõi turismi juhtõpetaja Reeli Engelbrecht näiteks. „Seetõttu saab juba talvel alustada õpinguid uuel turismisihtkoha arenduse ja turunduse õppekaval. See on mõeldud just turismis töötavatele inimestele, kes soovivad ennast trendidega kursis hoida, õppida tootearendust ning turundust ja rakendada kõike oma ettevõtte või piirkonna ettevõtete hüvanguks,“ kirjeldas ta.
Turismihariduse sünnipäeva tähistatakse neljapäeval 21. novembril konverentsiga „Koolipingist turismitegijaks. 25 aastat turismiharidust Tartu KHKs“. Konverentsil saab kuulata vilistlaste kogemuslugusid, saada ettekujutust tööst turismisektoris ning ammutada motivatsiooni õpinguteks.
Kuulama on oodatud kõik praegused ja endised Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased ja õpetajad. Osavõtuks tuleb ennast registreerida: https://docs.google.com
Konverentsi korraldavad turismikorralduse eriala 2. kursuse õpilased ning see toimub 21. novembril algusega kell 12.30 Tartu Kutsehariduskeskuse konverentsisaalis (Kopli 1- B korpus)
Lisainfo:
Getrin Laanesoo
Korraldaja
TK18 õpilane
Laanesoo.getrin@khk.ee