fbpx
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskuse eestvedamisel läbi viidud rahvusvaheline koostööprojekt IAG4VET andis välja kogumiku kutsekoolide info- ja nõustamistegevustest vastuvõtuperioodil.

Tegu on materjaliga, mis keskendub erinevate kutsekoolide praktikas kasutatud meetoditest ja tööriistadest, mida uute õppijate vastuvõtuprotsessides on edukalt rakendatud. Kuna projektis osalesid partnerid lisaks Eestile veel Soomest, Suurbritanniast, Itaaliast ja Horvaatiast ning osalenud koolid olid eriilmelised, siis on partnerite parimad praktikad, mis kogumikku jõudsid, ka väga erinevad.

Lisaks parimate praktikate kogumiku loomisele toimus projekti raames kokku viis koolitusmoodulit, mille käigus said partnerkoolide tiimid uusi teadmisi nii vastuvõtuprotsesside planeerimisest, sisseastujate toetamis ja nõustamise võimalustest, IT ja turundustegevustest ning tegevustest, mis aitavad õppijal uues keskkonnas kohaneda ning õpingutes püsida.

Koostööprojekti eesmärgiks oli leida uusi viise kuidas tõhustada tulevaste kutseõpilaste informeerimist ja nõustamist sisseastumisel. „Rahvusvaheline koostöö andis suurepärase võimaluse uudistada ja võrrelda ning ka küsida endalt, miks me teeme nii nagu teeme . Loomulikult leidsime küllalt kogemusi, millest õppida, et oma harjumispäraseid protsesse kaasajastada. Tartu Kutsehariduskeskus on kaheaastase projekti käigus nii mõnegi kogemuse rakendanud. Näiteks oleme kutsehariduskeskuse avalduste esitamise perioodid pikemaks venitanud, arendanud suhtluskeskkonda ning õppinud teenusedisaini meetodeid rakendama,“ tõi projektijuht Kaire Mets näiteid. „Koostööprojekti väärtuseks on vahel ka üllatused, kuidas erinevates haridussüsteemides ja koolides toimitakse, millised on tavad ja väärtused, mis kutseharidussüsteemi mõjutavad,“ lisas Mets.

Projekti kogumik IAG4VET TOOLKIT on alla laaditav siit. Projekti tööriistu ja parimaid praktikaid tutvustav rahvusvaheline webinar toimub  oktoobrikuus, webinariga liitumise lingi avaldame siinsamas.

Projekti „Developing effective IAG tools to improve VET students retention and success“ rahastas Erasmus+ programm. Projektis West Nottinghamshire College (Suurbritannia), Helsinki Business College (Soome), I.I.S. Alessandro Volta (Itaalia) ja Elektrostrojarska škola Varaždin (Horvaatia).

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11