fbpx
Tagasi

Möödunud nädalal said Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasesinduse liikmed üle hulga aja kokku, et taaskäivitada meeskonnatöö, saada uut infot ja inspiratsiooni sotsiaalmeedia turundusest ja kohtuda Rõuge Noortevolikogu liikmetega.

Huvijuht Lilia Leimani sõnul tõstsid kevad, kooli lõpetamine  ja koroonapiirangud õpilasesinduse ette küsimuse kuidas tagada õpilasesinduses jätkusuutlikkus ja kaasata tegevustesse rohkem noori.  Piirangute tingimustes jäid sõelale eelkõige  sotsiaalmeedia kanalid. „Seetõttu otsustasid noored kutsuda ennast koolitama Brit Mesipuu, kes on Milos OÜ asutaja ning uurinud sotsiaalmeedia kasutust ja turundust juba üle 18 aasta,“ rääkis ta.

„Saime  arengukoolis  põhjaliku ülevaate sotsiaalmeedia kasutusest ja populaarsematest kanalitest. Samuti  kasulikke nõuandeid nii turundamiseks kui  sisuloomeks.  Käeharjutusena koostasime nelja nädala Facebooki postituste plaani õpilasesinduse FB jaoks,“ selgitas õpilasesinduse liige Kristina Gukk.

„Kuna ma ise õpin ärikorraldust ja haldan ise ka ühe koolitusfirma sotsiaalmeediakanaleid, siis oli minu jaoks tore teadmisi kinnistada ja saada ka uusi nippe. Kasvõi seda kust saada ideid postitamisteks, millist sisu jagada ja mida mitte. Kuna praegu on eksamid tulekul ja tööd on kõigil palju, siis veel ei ole jõudnud oma teadmisi rakendada õpilasesinduse sotsiaalmeediakanalites, aga kindlasti oskame nüüd aktiivsemad olla,“ märkis  Kristina. Lisaks saime omavahel suhelda ja meeskonnaga üle hulga aja kokku. Arengupäevad olid väga kasulikud ja toredad,“ lisas ta.

Õpilasesinduse koolituspäeval osalesid ka Rõuge Noortevolikogu noored, kellega jagati  vastakuti oma edulugusid ja arutati tulevikuplaane.

Tõsisemate teemade kõrval selgitasid õpilasesinduse liikmed humoorika „Kõige- kõige“ mängu abil välja kõige kiirema teksti trükkija telefonis, suurima Tik-Toki sõltlase, suurima meilide ignoreerija, suurima Messengeri ignoreerija, suurima snappija ja suurima gameri. „Mina sain kõige kiirema sõnumite trükkija tiitli, kui suutsin minuti jooksul toksid telefonis mingi 400 tähemärki,“ märkis Kristina.

„Piiratud tingimustes koolituse läbiviimine oli parajaks väljakutseks, aga saime hakkama ja  viisime mitmed tegevused üle õue. Lisaks saime õues liikuda ja erinevaid meeskonnamänge mängida, omavahel suhelda ja omavahel üle hulga aja kokku. Arengupäevad olid väga kasulikud ja sisukad,“ lisas Kristina.

Õpilasesinduse arengukool sai teoks tänu  Eesti Noorteühenduse Liidu Noorte osaluse fondi toele.

Lilia Leiman,
Huvijuht
lilia.leiman@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11