fbpx
Tagasi

EdTech Hack 2024 toimus TalTechi Mektorys ja Tallinna Ülikooli Mare hoones 15.-17. novembrini, olles osa DigiEduHack Euroopa häkatonide nädalast. Sündmus tõi kokku IT-õpilased, õpetajad ja rakendusliku hariduse spetsialistid, et arendada tehnoloogiapõhiseid lahendusi hariduse edendamiseks.

Häkaton keskendus kahele olulisele väljakutsele:

  1. Karjäärivõimaluste rikastamine ja uuenduslike praktikate loomine
  2. Õppimise ümbermõtestamine: õppevahendite arendamine uute tehnoloogiate abil

Osalejad said võimaluse teha koostööd ekspertidega, näidata oma oskusi ning kujundada tööriistu, mis aitavad määratleda kutsehariduse tulevikku. Häkatoni eesmärk oli leida praktilisi ja uuenduslikke lahendusi, mis võiksid parandada õpilaste õppimiskogemust ja tõsta kutsehariduse väärtust.

Kogu protsessi jooksul toetasid osalejaid kogenud mentorid, kes jagasid oma teadmisi ja andsid väärtuslikku tagasisidet, et ideed muutuksid teostatavateks ja praktilisteks lahendusteks.

 

Auhinnad ja mõju tulevikule

Parimad ideed ja prototüübid said tunnustuse osaliseks ja põnevaid auhindu. Lisaks andis häkaton osalejatele võimaluse panustada Eesti rakendusliku hariduse pikaajalisse arengusse ning nende lahendusi kaalutakse laiemaks kasutamiseks nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil.

EdTech Hack 2024 pakkus osalejatele võimalust esitleda oma lahendusi ka rahvusvahelisel areenil. See oli sündmus, mis tõi kokku tehnoloogia ja hariduse, et luua uusi võimalusi ja inspireerida muutusi.

Tartu Rakendusliku Kolledži IT-kooli tarkvaraarenduse õpperühm ITA22 osales häkatonil lahendusega InternHub, mis aitab kutseõppuritel vähendada praktikatega seotud stressi ning pakub realistlikku simulatsioonikogemust, mis aitab paremini valmistuda tööeluks ja suurendab enesekindlust praktilistes olukordades.

Häkatonil osalesid ITA22 õpilased: Kalle Riit, Asko Hulkko, Rasmus Klaaser, Aleksander Potašenkov, Kaspar Pavel ja Mikk Saluvere.

Palju õnne ja jätkuvat edu – oleme väga uhked!

Kopli 1 Põllu 11