Aita valida aasta tegu!
Alates 2006. aastast selgitab Tartu Kutsehariduskeskus välja sündmuse, mis väärib tiitlit AASTA TEGU. Ka sel aastal oleme kokku kogunud kaheksa silmapaistvamat tegu peatselt lõppevast õppeaastast ning palume teie abi, et neist välja sõeluda parim. Kandidaadid on:
Kutsehariduskeskuse FLASHMOB
Turundusklubis sündinud idee korraldada flashmob, mis seoks kooliperet, oleks uus ja lahe ettevõtmine ning võidaks laiemat tähelepanu. Flashmobi ettevalmistused kestsid mitu kuud ja kulmineerusid 25. veebruaril esitatud ühistantsuga Tanel Padari „Ootab veel palju ilusaid maid“ saatel. Vaata flashmobi klippi.
Kutsehariduskeskuse Flashmobi klippi on YouTube´s vaadatud 3076 korda ning Facebookis 18 716 korda (sh üle 16 000 unikaalse vaataja). Flashmobi video avaldatud ka Õhtulehe portaalis. Flashmob täitis oma eesmärgi – andis kooliperele ühise eesmärgi koostegemiseks ja tutvustas kooli nooruslikku ja loovat nägu väga paljudele inimestele.
Flashmobi projekti eestvedaja oli Mari Leen Rosenbergiga. Meeskonda kuulusid veel Triin Lõhmus, Keidi Sagor, Mirko Janus, Rain Avarmaa, ja mitmed teised turundusklubilased.
Õpilasfirma Clotz
Õpilasfirma Clotz ideeks on vahetatava riidest sisuga puidust kikilipsude valmistamine. Clotzi kikilipsud on ainulaadsed, mis näitab nii õpilaste erialast meisterlikkust kui ka ettevõtlikkust, ja nad on osutunud menukaks müügiartikliks. Vaata Clotzi FBs
Õpilasfirma tegevusaasta jooksul ollakse osalenud mitmetel õpilasfirmade laatadel ja Disainimessil ning uudiseid tegemistest on jõudnud ka ajalehtede artiklitesse. Suurimaks saavutuseks võib kindlasti pidada vabariiklikule õpilasfirmade lõppvõistlusele jõudmist, kuhu pääses vaid 21 õpilasfirmat üle Eesti. Lõppvõistlusel jõuti 10 parema hulka.
Õpilasfirmasse kuuluvad Jane Juus, Kelly Nõmm ja Erik Pungar.
Õpperestorani „Meliss“ käivitamine
Sügisel avatud õpperestorani eesmärgiks on anda toitlustusvaldkonna õpilastele hea praktika ja ettevõtlusalase kogemuse, kuna kõik ettevalmistused alates kaupade tellimisest kuni kalkulatsiooni, toiduvalmistamise ja teeninduseni on õpilaste teha. Õpilased saavad näidata oma loovust nii menüüde koostamisel ja turundamisel kui ka õpperestoranis erinevate ürituste läbiviimisel. Näiteks korraldati õpperestoranis pimeõhtusöök. Vaata Melissi FBs
Õpperestorani töös hoidmine nõuab järjekindlust ja pühendumust ning loomulikult ka vastutuse võtmist. Õpperestoran „Meliss“ on leidnud omale klientuuri nii välisklientide, õpilaste kui töötajate seas.
Motivatsiooni koolitused õpilaskodu noortele „4MinulE“
Projekti juhiks oli ÕE esimees Andri Võsokovski (BT15). Koolitussarja kuulus 4 koolitust, millest „Suuremaks ma ei kasva“ ja ringvestlus „Tööle vs kes ei tööta, see ei söö’’ juhtis Andri. Vägivalla teemalise koolituse „Häbi asemel lilled“ viis läbi Simon Suuban Ava Silmad projektist. Ingar Dubolazovi kelle koolituse teemaks oli „Mis mind ootab? Ehk ära iial ütle iial“.
Koolituste eesmärgiks oli panna õpilaskodu noori rohkem mõtlema enda tulevikule ja julgustada neid märkama erinevaid valikuvõimalusi. Koolitustest võttis osa kokku 84 õpilast, mis näitab, et koolitused saavutasid oma eesmärgi. Lisaks õppisid õpilased paremini tundma nii ennast kui teisi ja suurenes õpilaskodu kogukonna tunne.
Paradiisiranna seinamaaling turismiosakonnas
Projekti idee autoriks olid turismiosakonna õpilased Mirell Kelder ja Mairi Pärn ning teostajaks ehitusviimistluse õpilased Martti Vaino, Ragne Puusepp, Eliise Kapp ja Marge Engel. Oma toetava õla pani alla õpetaja Tiina Friedrichson. Tänu sellele seinamaalingule ei ole vajadust kaugele soojale maale reisida, vaid saab mugavatel kott-toolidel nautida palme, merd, päikest, liivaranda ja mõnusat muusikat. Vaata ka paradiisiranna valmimise lugu turismiosakonna blogist.
Kopli õpilaskodu pudrunädal
Pudrunädala raames pakuti õpilaskodu elanikele hommikuputru, mis valmistati toetajate Tartu Mill ja Aakre moos toorainetest. Olulise rolli pudru valmistamiseks ja õpilaskodusse transportimiseks võttis enda kanda kohviku praktika juhendaja Jelena Kutšmuk. Idee autor oli Merle Väliste.
Ettevõtmine oli igati edukas ning igal hommikul sai putru süüa umbes 40 õpilast. Mõnigi kord lõppes puder otsa enne, kui kõik soovijad selle said.
Tegu oli suures koolis uudne, head organiseerimist ja koostööd nõudev ning kvaliteetse ja professionaalse teostusega. Kõnesolev tegu kaasas erinevate erialade õppijaid ja mitmeid kooli töötajaid. Kaasatud olid tugikeskuse töötajad, praktika juhendaja, praktikat teostavad õpilased, õpilaskodu kasvatajad, õpilasomavalitsuse liikmed.
Siseterviserajad Kopli õppekorpuses
Siseterviserajad on loodud selleks, et motiveerida õpilasi ja töötajaid istuvast asendist pausi pidama ja tervislikult liikuma. Terviseradadest pikem, 500 meetrine Piimaring saab alguse B-korpuse fuajeest, ehk õppekorpuse Piima tänava poolsest küljest. 160 meetri pikkune Kopliring algab A-korpuse fuajeest, ehk Kopli tänava poolsest küljest. Terviserajad on tähistatud ja lisaks saab seal teha venitusharjutusi, mängida trips-traps-trulli ja keksu hüpata.
Siseterviseradade idee autor on spordijuht Meida Veskus, teostusele aitasid kaasa SA Eesti terviserajad ja rekreatsioonikorralduse eriala lõpetaja Külliki Rammul,kes valis siseterviseradade loomise oma lõputöö teemaks.
Tunnustuse vääriliseks võib saada ükskõik milline ettevõtmine, mis on kaasa aidanud kooli arengule.
Valikukriteeriumiteks on veel:
* tegevuse/teenuse/ürituse/projekti üldine tuntus;
* tegevuse/teenuse/ürituse/ projekti uudsus, originaalsus, kvaliteet ja meisterlikkus;
* nominent on mõjutanud oma ettevõtmisega Tartu KHK arengut positiivselt;
* tegevus/teenus/ üritus/projekt on edukalt käivitunud ja realiseeritud.
Hääletamine on avatud kuni 17. juunini