Turismikool
Piirkonna kultuurigiid
Giid loob väliskülalistele mulje nii meie riigist kui turismiettevõttest, mistõttu on tööandjatel giididele kõrged nõudmised. Häid giide ja reisijuhte otsitakse tööturul alati.
VOCO-s õpivad giidid läbi viima erinevaid ekskursioone ja tutvustama Eesti vaatamisväärsusi parimal võimalikul moel. Praktilise kogemusega õpetajate juhendamisel vaheldub teooria kultuurilooliste õppereiside ja matkadega Eestimaa erinevatesse paikadesse. Õppe jooksul valmistab õppija ette giidituuri, mida saab pakkuda Eestit külalistele.
Hea giid naudib esinemist ning tänu teadmistele, heale mälule, silmaringile ja jutustamisoskusele naudivad seda ka kuulajad. Turistide teenindamine eeldab head suhtlemist, kultuurierinevustega arvestamist, tööeetikat ja korrektsust. Giidile, kes end oma valdkonnas pidevalt täiendab, ei muutu töö kunagi rutiiniks.
KELLELE?
Õppekava on suunatud keskharidusega isikutele, kes soovib oma teadmisi ja kogemusi jagada turistidega. Kasuks tulevad teadmised kultuurist, ajaloost, geograafiast ja loodusest.
KUIDAS ÕPE TOIMUB?
Õppetöö toimub sessioonidena. Sessioonid toimuvad kaks korda kuus kahepäevastena: teisipäeval ja kolmapäeval.
Märts 2025 sessioonide ajad:
- 11.-12.03.2025
- 25.-26.03.2025
Eriala kirjeldavad märksõnad:
Turism, projekt, projektijuhtimine, reis, giid, matk, matkajuhtimine, turundus, teenusedisain, sündmus, sündmuskorraldus, turismiettevõtte juhtimine, tootearendus, uuringud, statistika
Õppima asumise eelduseks on minimaalselt keskharidus (sh kutsekeskharidus);
- Hindamiskriteeriumid
Giidituuri ideekavand (esitada SAIS keskkonnas avalduse juures)
Grupiintervjuu veebis, mille raames keskendutakse kandidaatide valmisolekule kutseõpinguteks, õpimotivatsioonile eriala omandada ja saavutada õppekavas kirjeldatud õpiväljundid. Lisaks saavad kandidaadid tutvuda potentsiaalsete grupikaaslastega, mis julgustab ja suurendab kindlust ja huvi õpinguid alustada.
Õppekava eesmärgiks on, et õppija omandab teadmisi giiditööst, turismi turundamisest, sündmuste korraldamisest, korraldab koostööd kohalike turismiorganisatsioonide ja – ettevõtetega.
Õpingud loetakse lõpetatuks, kui õppekava on täidetud täies mahus, õpilane on omandanud õppekava õpiväljundid ja sooritanud 5. taseme giidi kutseeksami. Õppe lõpetanutele väljastab kool lõputunnistuse 5. taseme kutseõppe läbimise kohta ja hinnetelehe.
Tartu Rakendusliku Kolledži giidi eriala õpilastel on õpingute raames praktikat ca 3 kuu jooksul. Praktika käigus kinnistatakse koolis õpitud teoreetilised teadmised. Parimad koostööpartnerid on SA Tartumaa Turism, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu.
Kindel ja liikuv töö ning valikuvõimalused. Toimekad turismiasjalised tõusevad kiiresti ametiredelil, ettevõtlikumad loovad teatud valdkonnale spetsialiseerumisel ka oma ettevõtte.
Edasiõppimise võimalusi pakuvad:
- Kõrghariduse tasemel:
- Tartu Ülikooli Pärnu kolledž (Turismi- ja hotelliettevõtlus)
- Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž (Ettevõtlus ja elamusmajandus / väikeettevõtlus)
Eriala ja õppekavaga seotud küsimuste korral pöördu:
Reeli Engelbrecht
Sisseastumise ja kutsevalikuga seotud küsimuste korral pöördu: