IT Akadeemia põhikoolijärgsed õppegrupid on jõulueelsel kultuurilainel
ITA, ITS, BT ja BA õppegruppide viimased nädalad on lisaks õppetööle olnud täidetud lähivaatega eesti kultuuri.
Kuna äsja ilmus müügilettidele Urmas Vadi auhinnatud ja palju kiidetud romaan “Kuu teine pool” ning meie õpilased on pidanud kirjanduse tundides lugema nii autori varasemaid draamatekste kui ka novelle, tekkis eesti keele õpetajatel idee kutsuda kirjanik õpilastega kohtuma. Pärast õnnestunud läbirääkimisi toimuski 5. detsembril kooli aulas kohtumine Urmas Vadiga.
Kuulsime unustamatuid lugusid kirjaniku kooliseiklustest ning -katsumustest Tartu koolides karmil nõukaajal. Kohe alguses selgus, et kirjaniku seos meie kooliga on otsesem, kui oskasime arvata- nimelt on Urmas Vadi õppinud kutsehariduskeskuses aasta tisleritööd, enne kui kirjutamiskirg tema üle võimust võttis.
Kohtumine oli igati meeleolukas, autor luges ette lühijutte oma viimastest kogumikest ja siis said õpilased esitada kirjanikule küsimusi, mida oli tõepoolest palju. Küsiti nii Urmas Vadi muusa kui ka lemmikkonjaki kohta, samuti uuriti, milline kirjaniku tööprotsess ja argipäev välja näevad, kuidas ta suhtub reklaami tegemisse sotsiaalmeedias ning mida arvab kirjanikupalgast.
Kohtumise muutis väärikamaks asjaolu, et osalemas olid ka VOCO raamatuklubi liikmed, kelle lemmikteoste nimekiri täienes Urmas Vadi loominguga.
Pärast kohtumist oli hea meel kuulda, et meie õppurid jätsid kirjanikule kõigiti meeldiva mulje.
Järgmine otsene kokkupuude eesti kultuuriga toimus 12. detsembril, kui oli võimalus vaadata Tartu Elektriteatris spetsiaalselt meie õpilastele korraldatud filmiseanssi, millele eelnes lühiülevaade filmi saamisloost ja ideelisest sõnumist. Verivärske Rainer Sarneti kung fu-komöödi “Nähtamatu võitlus” viib vaatajad 70. aastate nõukogulikku ühiskonda, milles üks veidi segaduses automehaanik otsib kohta elus, armastust ja lõplikku tõde ning usku. Võib kinnitada, et tegu on superstiilse linateosega, millest iga vaataja võiks leida just teda kõnetava teema.
Jõulueelse nädala finessiks kujunes aga II kursuse programmeerijate ettepanek panna käima koolis filosoofiaklubi, kus huvilised saaksid mõtteid vahetada neid kõnetavatel õppekavavälistel teemadel. Esimene edukas kohtumine on toimunud, jääb vaid oodata põnevaid uusi arutelusid.
Usume, et taolised kultuurisukeldumised jätkuvad ka uuel aastal, ja loodame, et kooli lõpetanud kutseõppuritel on lisaks headele erialaoskustele lai silmaring, sest ainult meie saame olla eesti kultuuri väärtustajad ja kandjad.