Kutsehariduskeskuse uued koostööprojektid said heakskiidu
SA Archimedes rahastusotsus andis rohelise tule Tartu Kutsehariduskeskuse kahe koostööprojekti elluviimisele. Projektide toel arendatakse uuest õppeaastast töökohapõhist õpet HoReCa sektoris ning antakse hoogu välispraktika süsteemile.
„Sel korral pälvisid meie mõlemad projektid lausa maksimumilähedased hindepallid ja ka SA Archimedese tunnustuse,“ kinnitas Kutsehariduskeskuse projektide koordinaator Margus Pekk.
Töökohapõhise õppe arendamise vajaduse tingis Margus Peki sõnul asjaolu, et Eesti on võtnud suuna töökohapõhise õppe rakendamiseks, kuid iga uus süsteem vajab head ettevalmistust ja partneritevahelist koostööd. Just seetõttu veab Tartu Kutsehariduskeskus konsortsiumit, kuhu kuuluvad Viljandi ja Rakvere ametikoolid ning majutuse ja toitlustusega tegelevad ettevõtted nagu hotell London ja restoranid Chez Andre ja Polpo Tartust, Aida kohvik Viljandist ning Aqua Spa ja restoran Fiore Rakverest.
Koos arendatakse välja parimad viisid töökohapõhise õppe korraldamiseks, läbiviimiseks, juhendamiseks ning finantseerimiseks. Samuti vahetatakse praktilisi kogemusi Prantsusmaa Carcasson´i hotellide-restoranidega, kuhu sõidavad 17 õpilast ja 17 õpetajat-juhendajat, et kohapeal sealse töökohapõhises õppes osaleda ning sealsed kogemused juba Eestis kasutusele võtta.
Kutsehariduskeskuse teise koostööprojekti raames saavad 109 õpilast ja 26 õpetajat osa õpirändest kokku 10 Euroopa riiki, sh Austriasse, Hollandisse, Hispaaniasse ja Saksamaale. „Kuigi välispraktika on meil üsna tavaline, siis selle projekti eesmärk on rakendada Euroopa ainepunktide süsteemi praktikas,“ selgitas projektijuht Andrei Atškasov. Euroopa ainepunkti süsteem võimaldab võrrelda ja üle kanda erinevates koolides õpitut ning seega hõlbustab süsteem ka kutseõpilaste liikumist koolide vahel. Selleks luuakse praktikamoodulid, mille õpetuse kvaliteet on vastastikku kokku lepitud, mida koos ellu viiakse ning mida ühtsetel alustel hinnatakse.
Erasmus + programmist finantseeritud projektid viiakse ellu järgmise ja ülejärgmise õppeaasta jooksul.
Lisainfo:
Margus Pekk
projektide koordinaator
tel 7361 801